Kako noćni zalogaji utječu na organizam
Hrana se ne probavlja pravilno, ne apsorbira se u dijelove tankog crijeva, a u debelom crijevu je izložena patogenoj mikroflori, što dovodi do stvaranja toksina
Jedete navečer? Štoviše, jedete i po noći - jedete prije nego što krenete u krevet, pojedete nešto usred noći ako se probudite? Nije to baš dobro za vas...
Naime, noću po pravilu osoba spava, tijelo se odmara i odjednom vam u želudac padne goveđi odrezak s pomfritom i salata. Crijeva koja skoro spavaju pokušavaju najbolje što mogu, ali, nažalost, nisu u stanju nositi se s takvom količinom hrane.
Hrana se ne probavlja pravilno, ne apsorbira se u dijelove tankog crijeva, a u debelom crijevu je izložena patogenoj mikroflori, što dovodi do stvaranja toksina.
Tijelo pati, opće zdravlje se pogoršava. Štoviše, višak ugljikohidrata noću dovodi do velikog oslobađanja inzulina, poremećena je preraspodjela šećera u jetri i masnom tkivu, a masnoća se taloži u tijelu.
Kako spriječiti noćno prejedanje?
Jedite uravnotežene obroke tijekom dana, otprilike pet puta.
Pratite raznolikost prehrane i količinu proteina, masti i ugljikohidrata, makro i mikroelemenata koje unosite.
Pronađite alternativni način rješavanja stresa - večernje šetnje, sport, joga, gledanje serija (bez štetnih zalogaja), itd.
Razgovor RSS komentara novi komentar ↓
Novi komentar