5 razloga zbog kojih jedete previše
Mnogi se prejedaju a da toga nisu ni svjesni. U stvari, jedenje je često povezano s mnogim drugim aktivnostima pa je teško odrediti kada se prelazi u prejedanje
2. Stres i napetost - nije bitno na koji način dolazi do stresa (posao, obitelj, škola), no činjenica je da ćete se na neki način s njim morati nositi. Mnogi ispušni ventil pronalaze u jedenju. Pretjeranom jedenju. Ovaj čin ljudima daje osjećaj kontrole i moći, a osjet okusa i pun želudac mogu pomoći odvlaćenju pažnje od problema.
3. Prebacivanje ovisnosti - konačno ste odlučili da rak pluća ili jetre nije dobar za vas. To je odlično, osim što ćete se naći u situaciji kako stalno jedete da ublažite želju za cigaretom ili alkoholom. Kada pokušavaju odustati od nekog oblika oralne ovisnosti, mnogi žele na neki način zaposliti ruke, a jedenje se čini kao bezopasan način da se maknu od ovisnih supstanci. I dok se prejedanje može činiti manjim zlom, doista postoje produktivniji načini da se zaposle ruke.
4. Kulturne i socijalne norme - neke kulture podržavaju konzumiranje velikih ekstravagantnih obroka. U takvim kulturama jedenje je također povezano sa raznim oblicima socijalnih aktivnosti kao i s vjerovanjem da muškarac jednostavno mora puno jesti kako bi bio snažan i jak. Čini se prirodnim grickati kokice u kinu, kikiriki uz pivo ili krekere i razne grickalice na nekoj zabavi. Nažalost, takva hrana često ima malu nutritivnu vrijednost, a bogata je mastima.
5. Kako bi se ugodilo ženskom spolu - kod mnogih muškaraca to počinje s majkom, a završava sa suprugom. Mnogi žele udovoljiti svojim suprugama i na taj način pokazati kako cijene njihov trud. To je razlog zašto se mnogi muškarci udebljaju ulaskom u brak.
Novi komentar