Nova tehnologija skraćuje put na Mars na samo 40 dana
Najkraća udaljenost između Zemlje i Marsa je 56 milijuna kilometara, a najduža 401 milijun kilometara
NASA-ini izračuni pokazuju da bi misija s ljudskom posadom do Marsa danas trajala pola godine (u jednom smjeru). Stručnjaci su stoga počeli razvijati tehnologiju koja bi to putovanje znatno skratila, a čini se da su vrlo blizu rješenju.
Kompanija "Ad Astra Rocket" koju vodi bivši astronaut Franklin Chang-Diaz, intenzivno radi na novoj generaciji raketnog pogona.
Njihova ideja se temelji na tome da električna energija i magnetno polje zajedno stvaraju plazmu koja pod ekstremnim temperaturama može pokrenuti raketu.
Takav pogon troši znatno manje goriva od postojećih, daje ravnomjernu snagu i mogao bi skratiti putovanje do Marsa na samo 40 dana.
Najkraća udaljenost između Zemlje i Marsa je 56 milijuna kilometara, a najduža 401 milijuna kilometara. I sama NASA je nedavno počela drugačije gospodariti svojim financijskim sredstvima pa se sve više ulaže u tehnologiju pogona.
U narednih pet godina planirana su ulaganja od tri milijarde dolara.
"Ne možemo još reći kada ćemo poslati prve ljude na Mars, ali je Crveni planet za nas dugoročno vrlo važan i velik projekt", rekao je Charles Bolden iz NASA-e.
"Uvjereni smo da naša tehnologija ima najveći potencijal upravo na području velikih pogona kao što su rakete s ljudskom posadom", rekao je Ad Astrin direktor Tim Glover za Space.com.
Za 40-dnevno putovanje na Mars potrebna je snaga od 200 megavata, a Ad Astra je do sada uspjela razviti prototip VX-200 (na slici) koji stvara snagu od 200 kilovata, što je još jako daleko od potrebnog. Ipak, čini se da istraživanja idu u pravom smjeru i da je Mars dalek, ali dostižan cilj.
Razgovor RSS komentara novi komentar ↓
Kind regards
Victor Elias Espinoza Guedez
Visit my theories:
http://www.theory-espinoza.es.tl
If you do not work the previous page uses this is the same:
http://victoreliasespinoza.googlepages.com/theory-espinoza
Read it and draw your conclusion
Novi komentar