« Kazalište
objavljeno prije 10 godina
VEČERAS SVI U KAZALIŠTE!

Kompletni program Noći kazališta u Hrvatskoj

Na sve predstave večeras širom Hrvatske možete besplatno, osim ako nije drugačije navedeno

Program Noći kazališta
Program Noći kazališta (Noć kazališta)
Više o

Noć kazališta

,

program

,

raspored predstava

,

kazališta

,

noć kazališta 2010

,

noć kazališta raspored

,

noć kazališta program

Program Noći kazališta ove je godine bogatiji i maštovitiji nego prethodne, uz još više kazališta koja su se uključila u akciju.

Pored niza već gotovih predstava, Noć kazališta svoj program širi i na gostovanja međunarodnih koprodukcija, razmjene predstava između domaćih kazališnih kuća, čitanja i uprizorenja tekstova suvremenih europskih autora, okrugle stolove i susrete s izravnim uključenjima putem interneta.

Sva događanja u sklopu ove jednodnevne, ali i cjelonoćne manifestacije okupljena su oko jednog cilja - ostvarivanja novog i drugačijeg zajedništva kazališne publike i kazališnih umjetnika u jedinstvenom iskustvu.

Koordinator ovogodišnje manifestacije u Republici Hrvatskoj je Dječje kazalište Dubrava, a raspored događanja je sljedeći:

Bjelovar

16,00h - Siniša Bahun: MIŠIĆI ZUBOVILIĆI
18,00h - Lana Šarić: NEOBIČNO DIJETE
19,30h - PREDSTAVA IZNENAĐENJA

Popratni progam:
21,00h - IZ KOJEG JE TO FILMA, Bjelovarski Trio (glazba iz filmova), Bjelovarski glumci (scene iz filmova)
22,00h - KAZALIŠTE JE I ..., Berbara Othman (arije iz opera, opereta i mjuzikla) i glumci (kazalište je i ...)

Čakovec

10,00h - (Dječje gradsko kazalište Čakovec) Irena Kolar Vudrag: KAKO PREODGOJITI RODITELJE
12,00h - (Dramski studio Dada) prema Norveškoj narodnoj: ŽDERAVKO
14,00h - (Dramska skupina Trinaestići) Ljubica Bedić: RAZVIKANI PJETLIĆ
16,00h - (Kazališna družina Pinklec) Romano Bogdan: PTIČICA
18,00h - (Studio suvremenog plesa Teuta Čakovec) ROOM 52, koreografkinja Nikolina Mekovec
20,00h - (Kazališna družina Štolcer) Kristina Štebih: GALICIJA

Popratni program:
Koncert, Dixi Band Čakovec

Dubrovnik

Kazalište Marina Držića

19,30h - SANJARI (prema pričama koje je sakupila Vesna Krmpotić, dramatizirao Ivan Leo Lemo)

Studentski teatar Lero

19,30h - John Lennon: HOW?

Đurđevac

18,00h - (u Domu kulture) Mark Twain: DNEVNIK ADAMA I EVE
20,15h - (u Domu kulture) Lutz Hubner: PITANJE ČASTI

Grubišno Polje

19,30h - (kino dvorana Centra za kulturu) Ana Delić, prof.: SNJEGULJICA I 7 PATULJAKA
20,00h - (kino dvorana Centra za kulturu) Marija Smolec: SVAKOG GOSTA 2 SATA DOSTA

Popratni progam:
21,00h - Zvijezde Grubišnog Polja

Jastrebarsko

19,00h - (Dom kulture Jastrebarsko, kino) Michal Walczak: IGRE U PIJESKU, gostuje Teatar Fedra iz Bugojna, BIH, ulaz 10 kn
22,00h - (Dom kulture Jastrebarsko, kino) Samuel Becket: ČEKAJUĆI GODOA, gostuje Teatar Fedra iz Bugojna, BIH, ulaz 10 kn
24,00h - (Dom kulture Jastrebarsko, kino) Ray Cooney: KIDAJ OD SVOJE ŽENE, u izvedbi GKJ, ulaz 10 kn

Karlovac

23,00h - Zelinsko amatersko kazalište: Komedija I TO TI JE ŽIVOT!

Popratni program:
19,00h - koncert KUD-a Vinčica iz Belajskih Poljica, 15 GODINA KUD-a VINČICA

Koprivnica

20,00h - (Dom mladih Koprivnica) polaznici Dramskog studija: KAKO PREŽIVJETI SREDNJU ŠKOLU

Križevci

17,00h - Sanja Sumrak: ČAROBNO PISMO

Popratni program:
15,00h - Lutkarska radionica, izrada lutaka, priprema i izvedba predstave

Kutina

18,10h - Đurđa Krajcar: RIJEČ
18,35h - Marija Pastulović: KORNJAČIN ROĐENDAN
18,45h - Snježana Krpes: GLEDAJTE, ILI JOŠ BOLJE, PRIDRUŽITE SE
19,00h - Jadranka Del Ponte: ČUPKO U ZEMLJI ČAROBNJAKA
19,30h - Sonja Markanović: VILA KUTINSKA

Popratni program:
18,00h - Giselle - Seljački ples (balet)
18,20h - Priča za roditelje; Pjesma o dunji i ptici; Miris zrele dunje (recitacije)
18,30h - Labuđe jezero - Bijeli labud; Labuđe jezero - Dva labuda (balet)
19,15h - A. Dedić: U REGISTRATURI; A. L. Webber: MUSIC OF THE NIGHT iz mjuzikla Fantom iz opere (glazbeni recitali)

Osijek

Dječje kazalište Branka Mihaljevića

Program pod nazivom: IDEMO U KAZALIŠTE SVI, PA ČAK I ŽIRAFE

18,00h - (pozornica DKBM) BALERINE ZA VAS, koreografkinja Štefanija Heller
18,00h - (baletna dvorana) NAŠE NAJDRAŽE LUTKE - lutkarska radionica, voditelji Snježana Ivković i Mladen Vujčić
18,30h - (dvorište Kazališta), ČAROBNA KULISA, Boris Sekulić i polaznici Dramskog studija - radionica
19,00h - (u Kazalištu i oko Kazališta) GEPPETALICA, voditeljica Aleksandra Colnarić
19,00h - (pozornica DKBM) 'MUKE' ANDRIJE MOLNARA po Adrianu Moleu - druženje s polaznicima Dramskog studija, voditeljica Lidija Helajz
20,30h - (pozornica DKBM) BALTAZAR I TENOR KOKO

Popratni program:
- predstavljanje Udruge Breza (štandovima ispred Kazališta)
- ispijanje toplog čaja (ispred Kazališta)

HNK Osijek

20,00h - M. Perić-Kraljik i C. Aničić: ZAŠTO SE MUHE LIJEPE NA ONO?
21,30h - (u svečanom foyer-u) koncert solista: GLAZBENI MEMENTO, Claudio Contini, Vlaho Ljutić, Predrag Stojić, Ljiljana Čokljat i Barbara Othman uz pratnju Igora Valerija na glasoviru
23,00h - Željko Vukmirica: POVIJEST MOJE GLUPOSTI

Popratni program:
od 20,00 do 24,00 sata...
- Tiskanje prigodne dopisnice u povodu Noći kazališta 2010. godine - Filatelistički klub Osijek (od 20 do 23 sata) - u svečanom foyeru
- Kazališni vremeplov u slici i riječi - prodaja kazališnih plakata, knjižica i starih razglednica - (od 20 do 23 sata) - ulazni foyer
- ..."Ritmovi afričkih bubnjeva mogu biti dio kazališta"; Program grupe Ritmos - (u 22,15 sati) - ulazni foyer
- Kutak medijskog pokrovitelja -  (od 20 do 23 sata) - u svečanom foyeru
- Degustacija vina sponzora ( Erdutski vinogradi) - (od 20 do 23 sata) - u svečanom foyeru
- Kutak Kandita - (od 20 do 23 sata) - u svečanom foyeru
- Kutak pekarnice „Kadulja" - (od 20 do 23 sata) - u svečanom foyeru
- Budite i vi Violetta Valery! - slikanje u kostimu glavne junakinje Verdijeve Traviate - (od 20 do 23 sata) - ulazni foyer
- Prodajna izložba fotografija Domagoja i Marina Topića (od 20 do 23 sata) - ulazni foyer
- Impresije u Noći kazališta - Napišite Vaše mišljenje o Vašem sudjelovanju u Noći kazališta - (od 20 do 23 sata) - ulazni foyer + svečani foyer

Požega

11,00h - H. C. Andersen: CAREVO NOVO RUHO
20,00h - Zvonimir Ilijić: DOVIĐENJA U BUDIMPEŠTI, ulaz 50 kn

Pula

18,00h - (Mala scena INK-a) Aleksandar Bančić i Marijana Peršić: IMA DA TE IMA, predstava za djecu, ulaz 20 kn
20,00h - (Mala scena INK-a) FORUM KAZALIŠTE - interaktivno kazalište, moderatori su A. Bančić i M. Peršić, ulaz 20 kn
22,00h - (Foaje INK-a) VEČER OPERNIH ARIJA, izbor iz: J. Ibert, G. Donizzeti, G. Puccini..., ulaz 20 kn

Rijeka

Zajednički program pod nazivom: OD PODNEVA DO PONOĆI

18,00h - (Gradsko kazalište lutaka) Žak Valenta: MOJE TIJELO
20,30h - (HKD na Sušaku) Baletna večer Staše Zurovca: SAN ZARUČNICE - PJESMA NAD PJESMAMA
24,00h - (pozornica HNK Ivana pl. Zajca) Oliver Frljić: TURBOFOLK

Popratni program:
12,00h - u foajeu HNK-a, koncert ČETIRI GLAZBENA DOBA, Francesco Squarcia (viola) i Nina Kovačić (klavir)
16,00h - razgled kazališnih radionica
19,30h - u HKD-u na Sušaku, otvorene vježbe baletnih plesača prije predstave
23,00h - razgled zgrade HNK-a

Samobor

19. studenoga u 19,30h  u Kinu Samobor - Samuel Beckett: ČE(PR)KAJUĆI BECKETTA, ulaz 10 kn
20. studenoga u 19,30h u Kinu Samobor - Georges Feydeau: GOSPON LOVAC, ulaz 10 kn
21. studenoga u 17,00h u Kinu Samobor - Hrvoje Zalar: KLAUNI I LUTKE FLJUF I ŽLJUF, ulaz 10 kn

Sisak

20,00h u Kazalištu 21- Eugene Ionesco: ĆELAVA PJEVAČICA
21,30h u Kazalištu 21- Federico G. Lorca: DOM BERNARDE ALBE

Slavonski Brod

19,30h - LADO: Šokački sastanak - Slavonijom, Baranjom i Bačkom, ulaz 70 kn

Split

Gradsko kazalište lutaka

17,00h - Dunja Adam: PIPO I PRIJATELJI
19,00h - Umjetnička organizacija 'Malo splitsko kazalište' i Udruga Hepatos: ŠTO MI MOŽE VIRUS?

Gradsko kazalište mladih

15,00-18,00h Međunarodni festival zborova Split 2010.
20,00h - (Teatrin) Donald Churchill: PITURn
22,00h - Koncert New Gondoliers i Mr. Ivo Jerkunica, autor Alen Čelićn

HNK Split 

19,30h - (Foyer HNK Split) A. Vivaldi, J. S. Bach: VEČER BAROKNE GLAZBE, besplatne ulaznice na blagajni (Udruga mladih akademskih glazbenika - MAG, dirigent: Ivan Hut)

Šibenik

20,00h - Tin Ujević: ISPIT SAVJESTI (monodrama Roberta Kurbaše)
20,00h - Izložba kazališnih kostima, autorica Sara Lovrić Caparin
22,00h - Koncert, Tvrtko Sarić (gitara) i Matej Grahek (flauta)

Varaždin

17,00h - Dubravko Torjanac: STOLEK, STOLEK
20,00h - August Šenoa: LJUBICA, ulaz 20 kn

Velika Gorica

17,00h - Dvorana Galženica (Trg S. Radića 5), Ana Savić Gecan: CRTANČICA

Popratni program:
17,00h - Razgovor o predstavi, nakon predstave razgovor s Ivankom Mazurkijević (autorica glazbe i izvođačica) i Anom Savić Gecan (autorica i redateljica)

Vinkovci

Program za djecu:
11,00h - Magic Leon mađioničar - Društvo Naša djeca Slatina
11,15h - lutkarske predstave IGRE CVIJEĆA I ŽIVOTINJA, Ksenije Peko; IZBOR LJEPOTE; NEKA POSTANE I OSTANE ČISTO; JEŽ, KRTICA I GLISTA
11,45h - multimedijalne bajke: KAKO PRONAĆI OSMJEH; ŠKOLA OBLAKA; ROZAN - LOST IN EU; čitanje stihova Ene Jocić
12,15h - čitanje bajke CRVENKAPICA
12,45h - mađioničari Magic of Remi i Domagoj
13,00h - likovna kreativna radionica

Program za odrasle:
20,00h - komičari: Željko Mandić, Ilija Červen i Mirjana Galić
20,15h - komedija VILA LALA, kazalište Mika Živković, Retkovci
21,30h - program Glazbene škole J. Runjanina, Vinkovci
22,00h - nastup Jazzwa band-a
Uz svestranu podršku Štitarskih snaša i sponzora - Pan pivo (degustacija)

Virovitica

17,00h - (glazbena škola) Dunja Adam: PIPOVE DOGODOVŠTINE
20,00h - (kazalište Virovitica) Buchan/Hitchcock: 39 STEPENICA

Zadar

HNK Zadar

20,00h - glumačka radionica HNK Zadar, prema V. Kljakoviću: TEŠTAMENT, komedija
24,00h - jazz koncert: JAZZ ROUND MIDNIGHT, Boško Petrović & Black Coffee feat. Martine Thomas

Kazalište lutaka Zadar 

17,00h - Vladimir Nazor: BIJELI JELEN
19,00h - Sunny Sunninsky: SAN PUTUJUĆEG GLUMCA

Zadarski plesni ansambl

21,30h - (Kino Pobjeda) Sanja Petrovski: ARTIKULTURA VIŠE NE STANUJE OVDJE - plesni performans

Popratni program:
21,00 Izložba fotografija i plakata Zadarskog plesnog ansambla i domjenak

Zagreb

Češka beseda Zagreb
19,00h - Cimrman, Smoljak, Sverák: ČEŠKO NEBO (České nebe)

Dječje kazalište Dubrava

18,00h - (Kulturni centar, Dubrava 51a) Janosch: OH, KAKO JE LIJEPA PANAMA
19,30h - (Cerska 1, Plesna dvorana) Svetlana Patafta: BOJE DUGE
20,00h - (Kulturni centar, Dubrava 51a) gostuje Teatar Rugantino: NITKO, NITKO, NIKADA NIJE TAKO IGRAO FAUSTA
20,30h - (Cerska 1, Velika dvorana) gostuje Kazalište Lutonjica Toporko: VRTNA OPERA
22,00h - (Cerska 1, Velika dvorana) Dramski studio DKD-a i Sanja Mataga: 3D PREDSTAVA
22,45h - (Cerska 1, Velika dvorana) multimedijalni projekt Dramskog studija DKD-a: NASILJE - OTVORENO, IZRAVNO I 'NEVIDLJIVO', predstava za odrasle
23,15h - (Cerska 1, predvorje) gostuje družina Triko s premijerom predstave: KIKIRIKI
23,55h - (Cerska, mesnica na Starom placu) 5 do 12 (prema motivima iz drame I. Sajko: MEDEJA, u izvedbi grupe GLOP)
24,20h - (Cerska 1, Velika dvorana) gostuje Teatar &TD: ŽRTVE ZEMLJOPISA 2 - POVRATAK ŽRTVE

Popratni program:
- prostorna instalacija grupe GLOP Dramskog studija DKD-a u mesnici na Starom placu u Dubravi (Cerska)
19,30h - (Kulturni centar, Dubrava 51a) Otvorenje izložbe fotografija (u sklopu MJESECA FOTOGRAFIJE), autori: Ivana Benčić i Daniel Lovrić
21,00-22,00h - (Cerska 1, Plesna dvorana) DJEČJI DISCO i radionica oslikavanja lica
21,30h - (Cerska 1, Galerija) opuštanje uz USPAVANKE, DKD & Udruga Mala opera
21,30h - (Kulturni centar, Dubrava 51a) scenska improvizacija za male bubnjeve solo, Igor Lešnik: MASQUE & TEARS, izvodi Kaja Farszky
22,00h - (Kulturni centar, Dubrava 51a) koncert SICK SWING ORCHESTRA
22,30h - (Cerska 1, predvorje) scenska improvizacija za male bubnjeve solo, Igor Lešnik: MASQUE & TEARS, izvodi Kaja Farszky
22,30h - (Cerska 1, Galerija) opuštanje uz USPAVANKE, DKD & Udruga Mala opera
23,15h - (Cerska 1, predvorje) koncert DAVORIN & BOGOVIĆI

Glumačka družina Histrion
20,00h - Amir Bukvić: TKO JE SRUŠIO BERLINSKI ZID, ulaz 30 kn

Gradsko dramsko kazalište "Gavella"
19,30h - Miroslav Krleža: BALADE PETRICE KEREMPUHA, ulaz 10 kn
21,30h - Steven Berkoff: KVETCH, ulaz 10 kn

Popratni program:
10,00h - 23,00h u atriju kazališta 'Gavella' - IZLOŽBA KAZALIŠNOG PLAKATA Vanje Cuculića

Gradsko kazalište Žar ptica

18,00h - Karel Novak: MALEN SI MALEN KAO MALJUŠAK

HNK Zagreb

19,30h - Leo Mujić: TIŠINA MOG ŠUMA - baletna predstava, besplatne ulaznice na blagajni od 15. 11. 2010.
22,00h - (Foyer HNK u Zagrebu) KAZALIŠTARCI KAZALIŠTU, prezentacija nagrađenih dramskih djela uz sudjelovanje glumaca i glazbenika

Popratni program:
16,00 - 18,00h Razgledavanje zgrade HNK u Zagrebu uz stručno vodstvo

Kazalište Mala scena

10,00h - Ivica Šimić: PRIČA O KOTAČU, ulaz 30 kn
17,00h - Ivica Šimić: PADOBRANCI ILI O UMJETNOSTI PADANJA, ulaz 30 kn

Kazalište Merlin & CZKIO Susedgrad

19,30h - Kazalište Merlin: ZA HLJEBOM, ZA OBLACIMA

Kazalište Tirena
gostuje u Centru mladih Ribnjak, Park Ribnjak 1

17,00h - Nina Horvat&Škuflić: AVANTURE VREĆKA I SMEĆKA

Kazalište Tvornica lutaka

11,00h - predstava za djecu: KOMADIĆ, ulaz 10 kn
18,00h - predstava za djecu: GRAŠAK NA ZRNU KRALJEVNE, ulaz 10 kn
21,00h - STAND UP KOMEDIJA STUDIO SMIJEHA, ulaz 10 kn

Kulturno informativni centar i Lutkarski studio Kvak

17,00h - LS Kvak: IGRE NA VODI

KNAP

20,00h - Antun Šoljan: ROMANCA O TRI LJUBAVI
(Predstava u suradnji ADU i KNAP-a, nastala na temelju diplomskog ispita studenata pete godine glume u klasi doc. Borisa Svrtana.)
22,30h - javna proba nove komedije Borivoja Radakovića: AMATERI
(redatelj Petar Veček, dramaturg Mario Kovač, glume: Vilim Matula, Goran Grgić, Ranko Zidarić, Petra Dugandžić)
Nakon probe je razgovor s autorima i izvođačima.

Međunarodni centar za usluge u kulturi

11,00h - (Mala dvorana MCUK-a) TKO JE REKAO MIJAU?
18,00h - (Scena Travno) Marko Hrenović: THE BAJKA
21,00h - (Scena Travno) Lutkarski studio ZKM-a i Natalie Murat Dean: BALONER BAND
22,00h - (Scena Travno) Dina Đuka: TJAŠA
21,30h i 22,30h i 23,00h - (učionica MCUK-a) prema priči Paula Coelha: PALOMITAS

Popratni program:
12,00-13,00h Lutkarska radionica za djecu, voditeljica Ana Kraljević
10,00-23,00h Izložba lutaka i figura Drage Dolenca NA MORSKOME PLAVOM ŽALU... (Foyer MCUK-a)
21,00-23,00h Projekcije lutkarskih filmova (Mala dvorana MCUK-a)
19,30h - (Mala dvorana MCUK-a) koncert 'Za vašu dušu', Božidar Brajković (tenor) i Mario Čopor (klavirska pratnja)

Narodno sveučilište Sesvete

17,00h - Autorski projekt grupe Učilište ZKM: BUNAR
20,00h - (gostuje Teatar Gaudeamus Kulturnog centra Peščenica) Rebecca Agić: PSIHE

Nu:Write Theatre Festival Zagreb / SC - Kultura promjene - Teatar &TD

00,00 - 03,00h Tristan Bates Theatre: MIDNIGHT MATINEES, ulaz 30 kn
- u suradnji s Teatrom Gaudeamus, Studijem Kubus i plesnim studijem Kelkope
- završna večer festivala Nu:Write Theatre Festival Zagreb

Popratni program:
Shoot Me Wendy, Kelly White (band)
SICKO DISCO (DJ MARMAT)

Teatar &TD
24,00 - gostuju u Dječjem kazalištu Dubrava - M. Kurspahić/R. Žulj: Žrtve zemljopisa 2 - povratak žrtve

Teatar EXIT

20,00h - David Greig i Gordon McIntyre: PREKO TRNJA DO ZVIJEZDE, ulaz 40 kn

Teatar na trešnjevci & Ars septima (koprodukcija)

20,30h - Vlatka Vorkapić: JUDITH FRENCH

Zagrebačko kazalište lutaka

18,00h - Braća Grimm: VUK I SEDAM KOZLIĆA, ulaz 10 kn

Zagrebačko kazalište mladih

20,00h - (dvorana Istra) Rajki, Šovagović, Mitrović, Karakaš, Vidić: ZAGREBAČKI PENTAGRAM
10-13h - (Foyer) Lutkarski studio: RADIONICA LUTKARSKOG STUDIJA
11,00h - (dvorana Polanec) Dramski studio Učilišta ZKM: BALKON
13,00h - (dvorana Polanec) Dramski studio Učilišta ZKM: HAMLET
17,30h - (dvorana Polanec) Dramski studio Učilišta ZKM: IMPROVIMIZACIJE
22,30h - (dvorana Polanec) Dramski studio Učilišta ZKM / Siniša Bahun: MAČJI BLUES

Zagrebački plesni centar

20,00h - Jasmina Zagrajski Vukelić: ZAJEDNO, 30 besplatnih ulaznica

20.11.2010. 08:16:33
    
Novi komentar
nužno
nužno

skrolaj na vrh