Otkriven fosil morskog čudovišta sa zubima od 35 cm
Znanstvenici su otkrili novu vrstu ubojitog kita ulješure koji je plivao svjetskim morima prije 12 milijuna godina
Fosilizirana lubanja i vilica gigantske životinje, koja je bila dugačka 13 metara, s glavom od 10 metara, pronađena je u Peruu. Pretpostavlja se kako je biće napadalo druge kitove s obzirom da je imalo zube od 35 cm.
Kit po imenu Leviathan Melvillei, nazvan je prema književniku Hermanu Melvillu, autoru romana ˝Moby Dick˝, a magazin ˝Nature˝ navodi kako je riječ o najvećem fosilu kita ulješure ikad pronađenom.
>> Čudovišni trometarski crvi s morskog dna
U smislu veličine i izgleda, podosta bi nalikovao modernim kitovima, no Leviathan je bio agresivni predator. I dok današnji kitovi imaju velika usta, ali relativno male zube koji su ograničeni na donju čeljust, te se hrane usisavanjem.
Dr. Oliver Lambert iz Nacionalnog povijesnog muzeja u Parizu, objašnjava kako je životinja imala velike zube na obje strane vilice, što značilo golem ugriz s kojim je mogla ubiti i plijen dugačak do 8 metara. ˝Na neki način, radilo se o morskom čudovištu. Zanimljivo je napomenuti kako je u isto vrijeme živio i morski pas od 15 metara. Moguće je da su se dvije životinje borile oko plijena.˝
Novi komentar