Kako ćaskanje pretvoriti u smisleni razgovor
Kako izvuči najbolje iz opuštenog razgovora zna svaki iskusni komunikator, a sada ćete to znati i vi
Ćaskanje može biti uvod u zanimljiv i značajan razgovor, a može nam i ubiti volju da s nekom osobom ikada više o bilo čemu progovorimo. Ako se nalazimo u grupi ljudi koju ne poznajemo najbolje, ćaskanje je vjerojatno nešto čemu ćemo pribjeći kako bi si skratili vrijeme ili da pristupimo nekome tko nas zanima na nenametljiv način.
U ovom članku otkrit ćete kako voditi kvalitetan neobvezujući razgovor da biste njime ostvarili optimalne rezultate.
Nemojte započeti razgovor s pitanjem čime se osoba bavi. Ako se ne nalazite u profesionalnom okruženju, to pitanje možda se neće ispostaviti poželjnim. Ono nas potiče da se prebacimo u 'poslovan način', što znači da će nestati opuštenosti. Umjesto toga pitate osobu čime se bavi u slobodno vrijeme, jer takav će razgovor potaknuti pozitivne emocije.
Pitajte ono što biste željeli da netko pita vas. Ne samo da time sebe nećete dovesti u neugodnu situaciju ako vam se postavi isto pitanje, nego već imate temelje za nastavak razgovora.
Budite prisutni u trenutku. Nemojte si dozvoliti da toliko razmišljate o onome što sami želite reći, da zaboravite slušati što druga osoba govori. Ne zaboravite da se oni nalaze u istoj situaciji, a ipak slušaju kad na njih dođe red.
Pripazite na govor tijela. Ako ćaskanje želite pretvoriti u nešto značajnije, držite kontakt očima. Time osobi poručujete da ste zainteresirani za razgovor. dajete joj mogućnost da se otvori o nekoj temi i postavljate uvjete za daljnju komunikaciju u nekoj drugoj prilici.
Zapamtite da se ne mora svaki neobavezan razgovor pretvoriti u značajan. Nećete sa svima s kojima vodite ugodne razgovore postati najbolji prijatelji. Ne morate inzistirati na njemu cijelu večer. Umjesto toga, vodite kratke, a zanimljive razgovore, kako biste osobi ostali u ugodnom sjećanju, a sebe i nju ne udavite zamornim i prisilnim razglabanjima.
Novi komentar