5 dodataka za vodu koji jačaju zdravlje
Vpda može postati još blagotvornija dodate li joj začine ljekovitih svojstava
Čaša vode, one najobičnije iz slavine, najbolji je prijatelj vašeg organizma, a ona može postati još blagotvornija dodate li joj začine ljekovitih svojstava navedene u nastavku teksta.
Tako ćete dobiti vrlo zdrav napitak za pospješavanje probave i čišćenje organizma, a evo što sve možete dodati.
Klinčić - osim što pomaže kod problema s probavnim sustavom, uspješno se bori protiv parazita koji se mogu naći u ljudskom organizmu. Ubacite u vodu tri do pet cijela klinčića i ostavite da malo odstoje kako bi dali aromu vodi. Kad popijete vodu, klinčić možete pojesti, samo pazite jer je dosta ljut.
Korijen đumbira - već se stoljećima koristi kao lijek kod loše probave, grčeva, mučnine i plinova. Uz to pospješuje cirkulaciju te djeluje protuupalno i protuvirusno. Đumbir veličine palca narežite na kockice i dodajte vodi. Kao i kod metvice, kad popijete vodu, đumbir možete pojesti, ali pažljivo jer je također vrlo aromatičan.
Svježe iscijeđeni limunov sok ili sok grejpa - limun i grejp odlični su izvori vitamina C, vrlo važnog antioksidanta koji pomaže u neutralizaciji slobodnih radikala u tijelu. Također su dobri pročišćivači organizma te potiču probavu. Iscijedite pola limuna ili limete u bocu vode.
Svježi krastavac - krastavci vodi daju fini svježi okus, a zato što plutaju možete ih jesti dok pijete vodu. Pomažu u uklanjanju toksina iz probavnog sustava te opskrbljuju tijelo vodom. Ne samo da sadrže antioksidanse i vlakna nego i pospješuju proizvodnju inzulina u gušterači. Kriške svježeg krastavca narežite na kvadratiće kako biste ih lako mogli jesti dok pijete vodu.
Svježi listovi metvice - možete je i sami uzgojiti u vrtu, na balkonu, a rast će i ako je držite unutra, samo je stavite pokraj prozora kako bi dobila dovoljno svjetla. Metvica, poznata i kao menta, aktivira žlijezde slinovnice i probavne enzime koji pomažu tijelu da apsorbira hranjive tvari iz hrane. Zbog svojih umirujućih svojstava pomaže kod želučanih tegoba.
Novi komentar