Hoće li ljudi ovako izgledati u budućnosti?
Danas je u znanosti najpopularnije promatrati kako čovjek mijenja Zemlju - ali australski studenti su pokušali sagledati situaciju u obrnutom smislu
Australski student Ryan Hopwood čovjeka budućnosti vidi na vrlo neobičan način. Ima prste u obliku kuke, snažne noge i kožnate membrane uz pomoć kojih klizi zrakom. A to je zato što po njegovom mišljenju čovjek budućnosti živi na Zemlji s vrlo slabom gravitacijom. Danas je u znanstvenom svijetu najpopularnije promatrati kako to čovjek utječe na planet i klimu. Zato su studenti iz sydneyjskog TAFE-a odlučili analizirati obrnutu situaciju - kako će drugačija Zemlja u budućnosti promijeniti ljude.
Ryanov Homo Velum obitava na drveću i činjenicu da je gravitacija slaba koristi do maksimuma jedreći kroz zrak zahvaljujući svojim kožnatim membranama spojenim s ruku na rebra. Palčevi su mu se pretvorili u kukaste prste savršene za penjanje po drveću, a i nogama se može uhvatiti za grane, prenosi DailyTelegraph.
Snažnim nogama može se odraziti visoko u zrak, ali i u dalj kako bi izbjegao opasnosti. Mladi 22-godišnji Ryan iz Marrickvillea rekao je da novi čovjek podsjeća na kombinaciju nekoliko životinja - ima membrane poput nekih reptila, a noge su mu poput onih kod klokana.
S druge strane, Ala Paredess predstavlja Homo Gravisa, čovjeka koji je suprotni ekstrem Homo Velumu. Homo Gravis se prilagodio povećanju sile teže i zato ima jake kosti i mišiće te kratke udove.
Studenti će svoje vizije budućeg čovjeka, ali i budućnosti Zemlje prikazati na izložbi „Dangerous Worlds" koja će se otvoriti u nedjelju u muzeju Macleay. Studenti smatraju da će doći do velikih promjena u gravitaciji, temperaturi, površini Zemlje, atmosferi, a time će se mijenjati i živa bića.
Prema riječima Rachel Dowling, kustosice Macleaya, studenti su svoja stajališta potkrijepili znanstvenim dokazima, činjenicama i istraživanjima o kojima će se više reći na samoj izložbi.
Razgovor RSS komentara novi komentar ↓
Novi komentar