Ne vjerujte svim zdravstvenim savjetima na internetu!
Roditelji se često, u nedostatku boljih informacija, oslanjaju na nepouzdane izvore
Kad su u pitanju zdravstveni savjeti, 70 posto ljudi vjeruje onome što internet kaže, a kako znamo, na internetu se ne nalaze samo provjerene informacije. To znaju i stručnjaci te upozoravaju da je gore imati krive informacije nego nikavke.
Stručnjaci iz američkog Nacionalnog centra za zdravlje djece upozoravaju kako bi roditelji trebali biti osobito oprezni kad su u pitanju zdravstveni savjeti za njihove bebe i da bi trebali sve dva put provjeriti. Studija od preko 1300 stranica je pokazala kako samo 43,5 posto internet stranica sadrži točne informacije koje mogu pomoći roditeljima i njihovim bebama.
Doktorica Rachel Moon, voditeljica studije, je rekla kako roditelji, u nedostatku drugih informacija, se često oslanjaju na nepouzdane izvore. Dr. Frisca Yan-Go sa Sveučilišta Kalifornija je dala i primjer: mnogi roditelji, baš zbog ovakvih informacija, vjeruju kako je sigurno staviti bebu da spava sa roditeljima u krevetu.
Oko 60 posto ukupnih pretraga na internetu se odnosi na zdravtsvene informacija, a kad su u pitanju bebe najčešći upiti su povezani sa sigurnošću bebe kod spavanja te kako smanjiti rizik od iznenadne dojenačke smrti.
Novi komentar