Lijekovi iz prirode koji rade čuda
Postoji preko nekoliko vrsta lijekova koje nam je podarila priroda, a izvrsni su za liječenje različitih bolesti
Od svih lijekova koje je zapadna medicina proizvela još uvijek je bolje ono što se nalazi izravno u prirodi, a postoji i nekoliko vrsta lijekova koje nam je podarila priroda, a izvrsni su za liječenje različitih bolesti.
Češnjak - sadrži sastojak koji se zove alicin. Njegove antibakterijske kvalitete uspoređuju se sa slabijim oblikom penicilina. Između ostalog se koristi kao blagi lijek za atletsko stopalo (infekciju kože stopala između prstiju), čireve na ustima, rane, visok krvni tlak i slabokrvnost.
Čili papričice - sadrže kapsaicin, sastojak koji olakšava bol uzrokovanu artritisom i osipom kože, i to kad se nanosi izvana. Iznutra pak kapsaicin aktivira otpuštanje endorfina čiji je učinak na bol iznimno blagotvoran. Čili papričice koriste se i kao tonik, ali i za olakšavanje probave.
Kora drveta vrbe - ovaj prirodni lijek već se tisućama godina koristi za smanjenje visoke temperature i ublažavanje upala. Ljudima se savjetovalo da ju žvaču dok njezini učinci ne počnu djelovati. Kora vrbe sadrži salicin, kemikaliju sličnu aspirinu u smislu medicinskih mogućnosti. I danas se još uvijek koristi kao lijek za bol, glavobolje i upale kao što je tendonitis.
Korijen đumbira - đumbirovim korijenom liječilo se nadraženo grlo, artritis i visoka temperatura. Osim toga je učinkovit za liječenje povraćanja uzrokovanog morskom bolesti ili bolesti kretanja, kao i vrtoglavice i mučnine.
Lišće peperminta - često se pije kao čaj i posebice se koristi za probleme s crijevima, uključujući probavu i sindrom nadraženog debelog crijeva. Također može pomoći u smanjenju žgaravice.
Sjemenke maka - opijum, odnosno mak, koristi se u morfiju i kodeinu, ali izaziva osvisnost pa je njegova medicinska upotreba strogo kontrolirana.
Novi komentar