objavljeno prije 10 godina i 4 mjeseca
ČISTA PETICA

Bayern osvojio i naslov klupskog prvaka svijeta

FC Bayern München ispunio je svoju „misiju broj 5“ i osvojio još jedan, peti po redu naslov prvaka

Bayern dominira
Bayern dominira (Screenshot YouTube)

klupsko prvenstvo svijeta

,

Bayern

Među 45.000 gledatelja koliko ih se našlo na utakmici finala za titulu najboljeg nogometnog kluba na svijetu, bio je i sam marokanski kralj Mohammed VI. Nakon što je klub Raja Casablanca van svih očekivanja uspio doći do finala, i on se nadao još jednom nogometnom čudu. No, Marokancima nažalost nije mogla pomoći čak niti kraljevska nazočnost.

FC Bayern München su vrlo suverenom igrom i rezultatom od 2:0 uspijeli osvojiti još jednu titulu. Nakon naslova njemačkog prvaka, uspjeha u Ligi prvaka kao i u finalu europskog Supercup-a, Bavarci su odnijeli još jednu veliku pobjedu, posljednju u ovoj godini. Momčada Pepa Guardiole time je ispunila svoju „misiju broj 5" i pobjedom u Maroku takoreći okrunila ovu godinu, najuspješniju u povijesti ovog kluba.

Rezultat utakmice stajao je zapravo već tijekom prvog poluvremena. U sedmoj minuti je Dante uspio dati gol, a nedugo kasnije uslijedio je i drugi - Thiago u dvadeset i drugoj minuti. „Sami smo si djelomično otežavali život ove godine. No, na kraju smo ipak uspjeli osvojiti čak i ovaj naslov. To je doista nevjerojatno!", izjavio je nakon utakmice kapetan FC Bayern Münchena, Phillipp Lahm. On je bio i ovoga puta taj kojem je pobjednički pokal prvom došao u ruke - ovoga puta uručio mu ga je marokanski kralj osobno.

Treći najbolji klub na svijetu postao je brazilski Atletico Mineiro pobjedivši kineski klub Guangzhou Evergrande FC.

Piše: Stefan Nestler/Ž.Telišman/DW