objavljeno prije 14 godina i 6 mjeseci
čeka se proljeće

Završen jesenski dio 1. HNL, Dinamo uvjerljivo prvi

Hajduk je lošu jesen završio pobjedom protiv Zadra, a Dinamo još sutra gostuje kod Međimurja

(Vladimir Ivanov/Cropix)

Hajduk

,

Dinamo

,

1. HNL

U posljednjem, 17. kolu jesenskog dijela Hrvatske nogometne lige Hajduk je u gostima pobijedio Zadar s 2:1. Splićani su poveli autogolom Skočibušića već u drugoj minuti, Čop je povećao prednost u 68. minuti, a Mršić je u 70. minuti uspio tek smanjiti rezultat. Hajduk je ovom pobjedom uspio zadrati sedmo mjesto na ljestvici i završiti prvoligašku jesen koju neće pamtiti po dobroj igri i rezultatima.

Rijeka i Varteks na Kantridi su odigrali izjednačeno, 3:3. Već u desetoj minuti Riječani su poveli golom Đalovića, a isti igrač zabio je i pet minuta kasnije. Punčec je u 20. minuti smanjio vodstvo Rijeke, a Varteks je izjednačio pogotkom Mumleka iz slobodnog udarca. Prije kraja prvog poluvremena Križman je zabio za 3:2 Rijeke, a konačnih 3:3 postigao je Škvorc.

Slaven Belupo i Cibalia odigrali su također izjednačeno, 1:1. Koprivničani su poveli pogotkom Csizmadije na kraju prvog dijela, a Cibalia je izjednačila već u drugoj minuti nastavka golom Tomića.

Karlovac je s visokih 3:0 slavio protiv Croatije iz Sesveta. Prvi gol Karlovac je zabio u petoj minuti na samom početku susreta, a strijelac je bio Jerneić. U 28. minuti Karabatić pogađa za 2:0, a konačni rezultat postavlja Pamić iz jedanaesterca.

Istra je u posljednjem jesenskom izdanju gostovala kod Lokomotive i povela u 6. minuti susreta pogotkom Roce. Lokomotiva je ubrzo izjednačila golom Puljića. Konačnih 2:1 za Lokomotivu postavio je Peko u 39. minuti prvog poluvremena.

Osijek je na domaćem terenu pobijedio Šibenik s 3:0 pogotcima Vide na kraju prvog dijela utakmice, te Barišića i Nikšića.

U petak je Zagreb u Zaprešiću svladao Inter s 3:1, a u nedjelju još igraju Međimurje i Dinamo koji je na prvom mjestu 1. HNL na kraju jesenskog dijela prvenstva.