‘Van der Olić’: Liga prvaka je dohvatljiva

,

Werder

,

Thomas Schaaf

Ivan Klasnić pohvalio je trenera Werdera Thomasa Schaafa što ga je izvadio iz igre i zamijenio strijelcem prvog gola u dvoboju s Energiejem, Markusom Rosenbergom.

Igrala se 51. minuta dvoboja 31. kola Bundeslige kada je Schaaf zamijenio svoj početni napadački par Klasnić - Sanogo Rosenbergom i Almeidom. Upravo su dvojica svježih napadača pogocima donijeli pobjedu domaćima 2-0.

- Trener je uveo dvojicu novih napadača, koji su mu vratili pogocima. Razumije se da je pogodio - izjavio je hrvatski napadač, dok je Schaaf dodao:

- Zadovoljan sam učinkom svih napadača.

S druge strane, Ivica Olić briljirao je s dva pogotka i asistencijom van der Vaartu u 3-1 gostujućoj pobjedi HSV-a kod Hanse u Rostocku. Bild je nakon 12. gola i pete asistencije Hrvata prozvao ‘Van der Olić’, gađajući i na čudesnu igru našeg napadača i na njegovu suradnju s Nizozemcem. Zajedno su ove sezone zabili 23 od 40 HSV-ovih golova.

- Nije gotovo, želimo se boriti i dalje za Ligu prvaka – izjavio je Olić.

Tri kola prije kraja HSV za trećeplasiranim Schalkeom zaostaje četiri boda.
Inače, Bayern je u nedjelju bodom (0-0) kod Wolfsburga i matematički potvrdio naslov prvaka. Luca Toni, prvi strijelac Bundeslige (21 gol), među prvima se na terenu dokopao velike krigle pune bavarskog piva, kojom su nogometaši Bayerna proslavili 21. naslov njemačkog prvaka.

Puno je zanimljivije bilo u dvoboju Duisburga i Bayera, u kojem je domaćin tražio bodove u borbi za ostanak, a gosti iz Leverkusena u pokušaju hvatanja pozicija koje sljedeće sezone vode u Kup Uefe. Duisburg je dva puta stizao do vodstva, golovima Ishiakua u 14. i 36. minuti, a Bayer se dva puta vraćao u rezultatsku ravnotežu zahvaljujući golovima Sinkiewicza u 18. i Barnette u 74. minuti.

Na kraju, pogotkom u drugoj minuti sudačke nadoknade, nakon udarca s 15 metara, Georgiev je domaćinu donio neopisivo veselje. No, Duisburg još uvijek zaostaje tri boda za Arminijom i Cottbusom, koji trenutno drže zadnja dva mjesta koja osiguravaju ostanak u prvoj ligi.    (TS)