Kaka i Iznaghi guraju Milan prema pretkolu Lige prvaka
Kaka i Iznaghi guraju Milan prema pretkolu Lige prvaka (AFP)

,

Kaka

,

Filippo Inzaghi

U velikom gradskom derbiju, Milan je u 36. kolu Serie A pobijedio Inter s 2-1, čime je prekinuo niz od tri uzastopne pobjede Intera u zadnja tri derbija...

Milan je ovom pobjedom napravio veliki posao u utrci za četvrto mjesto i Ligu prvaka, budući da je izravni konkurent, momčad Fiorentine, izgubila na gostovanju kod Cagliarija 2-1. Milan je ovakvim scenarijem preskočio ‘viole’ na četvrtom mjestu. No, ‘rossoneri’ su i barem malo produžili neivjesnost i oko novog prvaka, buduži da je Roma u gostima svladala Sampdoriju 3-0, te dva kola prije kraja smanjila zaostatak za Interom na tri boda.

Svi pogoci u derbiju pali su u nastavku. Milan je poveo u 51. minuti, kada je odličan centaršut Kake s desne strane Filippo Inzaghi materijalizirao glavom iz blizine. Kaka je pet minuta kasnije bio i strijelac za 2-0, dok je nadu Interu vratio Julio Cruz pogotkom u 76. minuti iz slobodnog udarca. Dario Šimić nije bio ni na klupi.

Serie A, 36. kolo: Milan - Inter 2-1 (Inzaghi 51, Kaka 56 / Cruz 78), Sampdoria - Roma 0-3 (Panucci 75, Pizzaro 79, Cicinho 85), Siena - Juventus 1-0 (Kharja 7), Cagliari - Fiorentina 2-1 (Jeda 20, Conti 52 / Santana 53), Lazio – Palermo 1-2 (Pandev 25-11m / Amauri 82, 90), Torino - Napoli 2-1 (Rosina 27-11m, Di Michele 56 / Contini 53), Empoli - Udinese 0-1 (Quagliarella 17), Parma - Genoa 1-0 (Lucarelli 58), Catania - Reggina 1-2 (Martinez 90/Amoruso 41, 90), Atalanta – Livorno 3-2 (Doni 56, Pinto 59, Padoin 89 / Rossini 65, Pavan 82)

Redoslijed: 1. Inter 81, 2. Roma 78, 3. Juventus 70, 4. Milan 61...     (TS)