Utakmica je u konačnici riješena jedanaestercima

(Getty Images)

Mladen Petrić

,

HSV

Hrvatski nogometni reprezentativac Mladen Petrić pogotkom je otvorio novi sezonu sezonu u dresu Hamburger SV-a, naš je napadač bio strijelac prvog pogotka za svoj klub u utakmici 1. kola njemačkog Kupa protiv drugoligaša Fortune iz Dusseldorfa u kojoj je HSV tek nakon boljeg izvođenja 11-eraca izborio plasman u 2. kolo.

Petrić je postigao pogodak za vodstvo HSV-a 1-0 već u 4. minuti dvoboja. Domaćini su preko Finka (11) i Casillasa (16) preokrenuli rezultat, da bi Trochowski (54) izjednačio na 2-2 i odveo susret u produžetke.

Svojim drugim golom Trochowski (95-11m) je doveo HSV u vodstvo od 3-2, ali je Lambertz (120) u posljendjim trenucima izjednačio na 3-3 i izborio 11-erce.

U izvođenju udaraca s bijele točke uspješniji su sa 4-1 bili igrači HSV-a. Petrić je odigrao svih 120 minuta za HSV.