Roma, Chelsea, Schalke, Manchester United, Arsenal, Fenerbahçe i Barcelona u četvrtfinalu

Taddei je u 73. minuti sjajno reagirao na ubačaj Tonetta
Taddei je u 73. minuti sjajno reagirao na ubačaj Tonetta (Reuters)

Real Madrid

,

Liga prvaka

Nakon Milana, još jedan europski velikan oprostio se od Lige prvaka. Roma se na Santiago Bernabeuu nije odlučila za čuvanje prednosti iz prve utakmice i kao nagrada za hrabru igru stigla je još jedna pobjeda nad Real Madridom (2-1). Ozljedama osakaćeni ‘kraljevi’ većim dijelom utakmice nisu mogli parirati rastrčanim Rimljanima i Bernd Schuster će idućih par dana javnosti morati objašnjavati zašto se Real oprostio od Lige prvaka već u osmini finala. Realova ‘greška u koracima’ nije se dogodila Chelseau. Grantova momčad suvereno je prošla Olympiacos i pokazala da je, kako ezona odmiče, sve opasnija na svim frontama. Možda najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela je Schalke. Nijemci nisu oduševili svojom defenzivnom taktikom u Portu, no lutrija 11-eraca bila je sretna za njih.

U Madridu je odigrana utakmica s dva lica. Prvih 70 minuta nije obilovalo uzbuđenjima, no sama završnica ponudila je ‘ludnicu’. Roma se zgusnula na sredini terena i u prvom poluvremenu čak je više prijetila. Najljepši trenutak dogodio se u 18. minuti kada je Aquilani sa 35 metara pogodio vratnicu, a u nastavku akcije udarac istog igrača obranio je Casillas. Real se u organizaciji napada dosta mučio, teško su Robinho i Baptista prolazili kroz obranu Rome, a i Raul je bio odsječen. Najbolju priliku ‘kraljevi’ su imali u 49. minuti kada je Baptista pogodio vratnicu.

Nevolje za Real počele su se javljati u 65. minuti kada je ušao Mirko Vučinić. Crnogorac je prvo pogodio gredu, a u 71. minuti isprovocirao je crveni karton Pepea. Dvije minute kasnije Real je kapitulirao. Tonetto je centrirao, a Taddei je trzajem glave loptu skrenuo u mrežu.

Tada je izgledalo da je Real gotov, no pogodak Raula u 75. minuti promijenio je kompletnu situaciju na terenu. Španjolci su napadali kao osice, nizali su se korneri, a talijanska obrana panično je nabijala loptu što dalje od gola. Ipak, pravu priliku nisu imali, a s druge strane Roma je uspjela iskoristiti jedan kontranapad. Panuccijevu asistenciju iskoristio je Vučinić i tako zapečatio sudbinu Real Madrida...

Jednako uzbudljivo je bilo u Portu, gdje je domaćin cijelu utakmicu ‘mljeo’ Schalke, ali do gola su stigli tek četiri minute prije kraja zahvaljujući sjajnom udarcu Lisandra s vrha 16-erca. Međutim, to nije bilo dovoljno. Nijemce je spasio vratar Neuer obranivši niz teških udaraca, a na koncu i dva jedanaesterca. Ivan Rakitić ušao je tek u 110. minuti i svoj penal je sigurno izveo...  (METRO)

Liga prvakaREZULTATI: Porto - Schalke 2-4 nakon jedanaesteraca; 1-0 (Lisandro 86, 0-1), Real (M) - Roma 1-2 (Raul 75/Taddei 73, Vučinić 90, 1-2), Chelsea - Olympiacos 3-0 (Ballack 5, Lampard 25, Kalou 48, 0-0) Milan - Arsenal 0-2 (Fabregas 84, Adebayor 90, 0-0), ManU - Lyon 1-0 (Ronaldo 41, 1-1), Barcelona - Celtic 1-0 (Xavi 3, 3-2), Sevilla - Fenerbahçe 5-5 (11 m); 3-2 (Alves 5, Keita 9, Kanoute 41/Deivid 41, 79, 2-3).
Inter i Liverpool (0-2) će uzvratnu utakmicu odigrati 11. ožujka.
Ždrijeb četvrtfinala (i polufinala) je 14. ožujka u Nyonu...