objavljeno prije 9 godina i 11 mjeseci
SP BRAZIL 2014

Njemačka neriješeno s Ganom, Argentina jedva protiv Irana

Miroslav Klose se nakon samo minute na terenu upisao u strijelce i tako podijelio prvo mjesto najboljih strijelaca svih vremena na SP s pravim Ronaldom

Messi je spasio Argentinu
Messi je spasio Argentinu (Arhiva)

Argentina je na jedvite jade pobijedila Iran koji je primjenio Mourinhovu taktiku protiv jačih - parkirali su autobus u 16 metara i branili se svim silama. Uostalom, kad je jedini napadač Irana uglavnom bio 35 metara od svog gola, jasno je kako je to izgledalo.

No, u drugom se poluvremenu pokazalo da Iranci mogu biti itekako opasni jer su u par situacija vrlo ozbiljno zaprijetili Romeru koji se morao dobro potruditi da ukroti nekoliko udaraca Iranaca.

Mučenju je došao kraj tek u sudačkoj nadoknadi, kad je Messi nakon silnih promašaja iz slobodnih udaraca napokon uspio ostati sam i preciznim udarcem matirati iranskog golmana za 1:0 vrlo slabe Argentine koja još ničim nije opravdala šampionske ambicije.

Njemačka i Gana odigrale su pravu ljepoticu, punu dobrih akcija i uzbuđenja. Gana je iznenađujuće izgubila u prvom kolu od SAD, a došla je s reputacijom najbolje afričke momčadi što je i pokazala organiziranom i discipliniranom igrom, tako netipičnom za momčadi s crnog kontinenta.

U prvom poluvremenu bilo je prilika na obje strane, no golmani su tek malo zagrijali ruke, ali drugo poluvrijeme bilo je nešto sasvim drugo. Prvo je Gotze u 51. minuti pogodio glavom - svoje koljeno, no lopta je ipak ušla u gol, da bi Gana izjednačila također udarcem glavom Ayewa nakon samo tri minute.

Devet minuta kasnije Asamoah Gyan doveo je Ganu u vodstvo i postao prvi afrički nogometaš koji je dao gol na tri svjetska prvenstva. Dan rekorda nastavljen je u 71. minuti kad je ušao Miroslav Klose i zabio svoj 15. gol na svjetskim prvenstvima i izjednačio se s Ronaldom!