objavljeno prije 9 godina i 11 mjeseci
SP BRAZIL 2014

Kolumbija razvalila Japan, Grčka u osminu finala preko Obale Bjelokosti

Kolumbijci su nastavili sjajan niz latinskoameričkih momčadi, a Grci su se spasili iz penala u drugoj minuti sudačke nadoknade

Kolumbija uvjerljiva protiv Japana
Kolumbija uvjerljiva protiv Japana (Arhiva)

Grčka Obala Bjelokosti

Kolumbija je pobijedila Japan 4:1 i potvrdila prvo mjesto u skupini, usput pokazavši da Južnoamerikancima definitivno odgovara Svjetsko prvenstvo na njihovom kontinentu. Poveli su već u 17. minuti, Japan je izjednačio u zadnjoj minuti prvog poluvremena, no tu je bio kraj japanskih nada.

Drugo je poluvrijeme Japan povremenim napadima pokušavao spasiti nastup na SP-u, no Kolumbijci su neumoljivo zabili još tri komada i napravili odličan posao u skupini i najavili veliku borbu u osmini finala.

Grčka se nadala mogućnosti prolaska u osminu finala i nakon velike borbe s Obalom Bjelokosti za drugo mjesto u skupini uspjela pobijediti 2:1 i ispuniti cilj dolaska na Svjetsko prvenstvo. Prolaz su izborili penalom u drugoj minuti sudačke nadoknade, nakon što je povela u 42. minuti, a Bjelokošćani izjednačili u 74. minuti.

No, penal je Grčku doveo na drugo mjesto, a Obala Bjelokosti nastavila je niz katastrofalnih nastupa afričkih reprezentacija.