,

Milan

,

Juventus

Nakon što je Inter San Siru pobijedio Milan, „Stara dama" iz Torina postala je prvakom Italije dvadeset i osmi put u svojoj povijesti, prenosi Hina.

Juve je u Trstu slavio protiv Cagliarija 2:0, a kako je Inter porazio Milan 4:2, uoči posljednjih 90 minuta sezone Juve ima nedostižna četiri boda viška.

Juve je stigao do pobjede golovima Vučinića (6) i Boriella (74). Utakmica je igrana u Trstu jer stadion Sant'Elia u Cagliariju više ne ispunjava sigurnosne uvjete koje je postavilo Udruženje talijanskih profesionalnih klubova. Privremena selidba u Trst razljutila je dio navijača Cagliarija koji su prosvjedovali protiv odluke da posljednje tri utakmice sezone igraju u 800 kilometara udaljenom Trstu.

U derbiju večeri Inter je na San Siru pobijedio Milan 4:2. Junak utakmice bio je trostruki strijelac Diego Milito, dok je četvrti gol zabio Maicon. Oba pogotka za Milan zabio je Zlatan Ibrahimović. Inter je poveo golom Milita u 14. minuti, no Milan u završnici prvog i na otvaranju drugog poluvremena okrenuo rezultat golovima Zlatana Ibrahimovića (45-11m, 48). U 53. minuti je Milito vratio sve na početak realiziravši jedanaesterac. Deset minuta prije kraja utakmice Milito je realizirao novi kazneni udarac koji je dosuđen zbog Nestina igranja rukom, a potvrda Interove pobjede stigla je u 88. minuti 'eurogolom' Maicona.

U borbi za treće mjesto, posljednje koje vodi u Ligu prvaka, najviše izgleda ima Udinese. Momčad iz Udina je pobjedom protiv Genoe (2:0) iskoristila kiks Napolija koji je izgubio u Bologni (0:2) i uoči posljednjih 90 minuta ima dva boda 'fore' pred najbližom konkurencijom.

Golove za Udinese postigli su Di Natale (30) i Floro Flores (66). Domaćinu je put do tri boda olakšalo što su gosti od 30. minute igrali bez isključenog Kucke, a od 38. minute i bez isključenog Palacia.

Važne bodove u borbi za treće mjesto osvojio je i Lazio pobijedivši u Bergamu Atalantu 2:0. Strijelci za rimski sastav bili su Kozak (35) i Cana (90). Atalanta je od 81. minute igrala bez isključenog Stendarda.

Bologna je na svom travnjaku pobijedila Napoli 2:0, golovima Diamantia (17) i Di Vaia (64), a obje momčadi zaključile su utakmicu s igračem manje. Za domaćine je u 90. minuti isključen Morleo, a za goste Džemaili.

U ljepotici kola Palermo i Choevo su odigrali 4:4. Strijelci za Palermo bili su Miccoli (10-11m, 19, 75) i Silvestre (89), dok su strijelci za goste bili Pelissier (28, 73), Uribe (30) i Luciano (46).