Fotografija vijesti (afp)

Inter

,

AS Roma

U 28. kolu Serie A Inter je na San Siru svladao Palermo 2-1, čime je opet pobjegao Rimljanima na šest bodova prednosti. Strijelci za ‘nerrazurre’ bili su Patrick Vieira u 5. i Luis Jimenez u 36. minuti, dok je i treći gol na utakmici, također u prvom poluvremenu, zabio igrač Intera, Marco Materazzi, ali u vlastitu mrežu, u 25. minuti.

Ivan Jurić igrao je do 73. minute za svoju Genou, koja je izgubila u Firenci od Fiorentine sa 3-1. Bio je to 26. nastup 33-godišnjeg Splićanina u Serie A ove sezone. Livorno i Parma odigrali su bez pobjednika, 1-1. Livorno je nakon greške gostujućeg vratara Buccija poveo u 41. minuti. Pogodak je udarcem sa 18 metara postigao Vidigal, što mu je bio peti gol u 90. nastupu u Serie A. Lijepim pogotkom izjednačio je Reginaldo u 61. minuti, nakon dobre akcije gostiju i pravovremene povratne lopte Lucarellija. Igor Budan je svih 90 minuta prosjedio na klupi Parme, dok je Knežević standardan u Livornu.

Saša Bjelanović nije bio u kadru Torina koji je pretrpio uvjerljiv poraz u gostima kod Cagliarija (3-0). Dva pogotka za domaćine, jedan iz jedanaesterca, postigao je Acquafresca. (TS)

Seria A - 28. koloInter - Palermo 2-1 (Vieira 5, Jimenez 36/Materazzi-ag 25), Fiorentina - Genoa 3-1 (Santana 19, Mutu 30, Pazzini 56/Masiero 83), Sampdoria - Catania 3-1 (Palombo 68, Accardi 76, Bellucci 86/Stovini 73), Atalanta - Empoli 4-1 (Langella 19, Doni 27, Padoin 77, 84/Vannucchi 83), Cagliari - Torino 3-0 (Jeda 12, Acquafresca 23-11m, 57), Livorno - Parma 1-1 (Vidigal 41/Reginaldo 61), Reggina - Siena 4-0 ( Brienza 9, 39, Cozza 19, Missiroli 68), Juventus - Napoli 1-0 (Iaquinta 88); Redoslijed: 1. Inter 67, 2. Roma 61, 3. Juventus 54...