objavljeno prije 14 godina i 9 mjeseci
rezultati kupa

Hajduk skoro ispao; Dinamo ponovno uvjerljiv

Nogometaši Dinama, Hajduka, Osijeka i Rijeke očekivano su izborili plasman u osminu finala Kupa

Fotografija vijesti (Davor Žunić/CROPIX)

hrvatski nogometni kup

,

Hajduk - Lipik

Hajduk se jedva spasio blamaže u Lipiku pobijedivši prvoplasiranu momčad treće lige 5:3.

Splićani su na poluvremenu gubili čak 3:1 i činilo se kako je na pomolu jedna od najvećih senzacija u povijesti Kupa. Međutim, Hajduk se u nastavku utakmice uozbiljio i sa četiri pogotka preokrenuo je rezultat.

Strijelci za Hajduk bili su Ibričić (26-11m, 59, 72), Černat (55) i Vukušić (78), dok su pogotke za Lipik postigli Šimunović (24, 42) i Baltić (44).

Dinamo je rutinski odradio gostovanje kod Plitvica iz Gojanca kraj Varaždina pobijedivši s 4:0. Strijelci za "modre" bili su Sivonjić (40), Slepička (42), Sammir (60) i Kramarić (69).

Osijek je bio bolji od Graničara 3:1, a Karlovac je pobijedio HAŠK 3:0 (Tokić 26, 28, Dujanić 52). Varteks je golovima Vuka i Mumleka slavio protiv Velebita iz Benkovca. Slaven Belupo je identičnim rezultatom porazio Split, a golove su postigli Posavec (14) i Gregurina (78). Rijeka je također sa 2:0 bila bolja od Croatie iz Slavonskog Broda. (hina/metro-portal)