Dobro je pisati drugom rukom
Pisanje nedominantnom rukom je dobra vježba za mozak - ljudski mozak je u stanju konstantno formirati nove veze između moždanih stanica
Jeste li ikada pokušali napisati nešto lijevom rukom (naravno, dominantna većina ljudi su dešnjaci, pa da ne bi bilo zabune)? Sigurni smo da nije išlo baš pretjeran dobro, no zapravo bi bilo dobro da to radite što češće.
Pisanje nedominantnom rukom je zabavna vježba koja trenira vaš um, ali vas i motivira da izađete iz zone komfora, smatra dr Kristen Willeumier, neuroznanstvenica koja pisanje nedominantnom rukom i sama redovno prakticira.
„Kada jednom počnete pisati svojom nedominantnom rukom, počet ćete i držati čašu tom rukom, prati zube.... Te promjene možda ne izgledaju kao nešto veliko, ali tako vaš mozak uspostavlja nove veze. Volim to nazvati rastezanjem neurona", rekla je znanstvenica i napomenula da je to odlična vježba za poboljšanje moždanih funkcija.
Postoje istraživanja koja su dokazala koristi od učenja pisanja nedominantnom rukom, piše Mind Body Green.
>> 3 neočekivane stvari koje određuje dominantna ruka >>
Tijekom jednog od njih sudionici kojima je desna ruka dominantna imali su zadatak crtati lijevom rukom. Nakon manje od 200 minuta crtanja radili su to značajno bolje nego na početku, pokazujući tako kolika je sposobnost mozga u jačanju novih veza u tijelu.
Također, svako učenje novih vještina može poboljšati sposobnost pamćenja kod starijih osoba.
Razgovor RSS komentara novi komentar ↓
Novi komentar