objavljeno prije 14 godina i 3 mjeseca
WTA DUBAI

Venus Williams obranila naslov

Ove godine Venus je do naslova došla porazivši Bjeloruskinju Viktoriju Azarenku bez izgubljenog seta

(Getty Images)

Venus Williams

,

WTA Dubai

,

Viktorija Azarenka

Svoj prvi naslov ove sezone, a ukupno 42. u karijeri, osvojila je Amerikanka Venus Williams trijumfom u finalu WTA teniskog turnira u Dubaiju. S 6-3, 7-5 svladala je Bjeloruskinju Viktoriju Azarenku.

Starija od sestara Williams i prošle je godine osvojila turnir u Ujedinjenim Arapskim Emiratima koji se uz nagradni fond od dva milijuna američkih dolara igra na tvrdoj podlozi.

Ovaj puta to je učinila bez izgubljenoga seta uz samo jedan svoj izgubljeni servis na cijelom turniru. Oduzela joj ga je upravo četvrta nositeljica u subotu i to u drugome setu u kojem je Amerikanka svoje break-prilike koristila 2/2.

Treće oduzimanje Azarenkina servisa ostvarila je Williams kod 5-5, te potom odservirala za svoju drugu pobjedu protiv tenisačice koja zauzima šest mjesto WTA liste, odnosno jedno iza nje same.

Prvi međusobni ogled u karijeri Venus Williams i Viktorija Azarenka odigrale su na Olimpijskim igrama u Pekingu 2008., a i tada je Amerikanka bila bolja. Tom prilikom je bilo 6-3, 6-2. (Totalsport)