objavljeno prije 12 godina i 10 mjeseci
COPA AMERICA

Urugvaj pobijedio Argentinu na penale

Kako je urugvajski napadač Suarez i najavljivao, uspjeli su savladati domaćina i ući u polufinale Copa Americe

Diego Forlan

Urugvaj se u subotu plasirao u polufinale Kupa Amerike pobijedivši domaćina Argentinu s 5-4 na jedanaesterce, nakon produžetaka koji su završili s neriješenim rezultatom 1:1.

Vratar Urugvaja Fernando Muslera istakao se s više sjajnih obrana tijekom meča, ali je odlučujuća bila kada je zaustavio udarac Carlosa Teveza s bijele točke i eliminirao s turnira favorizirane domaćine.

Urugvaj je šokirao Argentinu vodstvom u šestoj minuti iz uigrane kombinacije nakon slobodnog udarca koji je izveo Diego Forlan s lijeve strane, glavom prebacio na drugu stranu branič Martin Caceres a veznjak Diego Perez uklizao za 1:0. No, Argentina je izjednačila 11 minuta kasnije, kada je Lionel Messi poslao dugu loptu za Gonzalo Higuaina koji je glavom zabio gol.

Urugvaj je ostao s 10 igrača od u 38. minuti kada je Diego Perez, koji je kažnjen žutim kartonom zbog prekršaja na Javieru Mascheranu, zaradio drugi žuti karton za opstrukciju igre.

Kapetan Argentine Mascherano isključen je iz igre tri minute prije isteka 90 minuta zbog drugog žutog kartona.

Urugvaj će se u polufinalu igrati s Peruom, koji je u subotu svladao Kolumbiju s 2:0 u produžetcima.