« Skijanje
objavljeno prije 12 godina i 7 mjeseci
VELESLALOM

Unatoč ozlijedi Vonn prva u Soldenu

Vonn je u prvoj vožnji bila četvrta sa skoro sekundom zaostatka, no sjajnim drugim nastupom stigla je do 42. pobjede u Svjetskom kupu, tek prve u veleslalomu

Sofija Novoselić

Amerikanka Lindsey Vonn pobjednica je prvog veleslaloma sezone održanog u austrijskom Soldenu, dok jedina hrvatska predstavnica Sofija Novoselić nije izborila plasman u drugu vožnju nakon što je u prvoj zauzela 40. poziciju, javlja Hina.

Vonn je u prvoj vožnji bila četvrta sa skoro sekundom zaostatka, no sjajnim drugim nastupom stigla je do 42. pobjede u Svjetskom kupu, tek prve u veleslalomu. Drugo mjesto sa četiri stotinke sekunde zaostatka osvojila je Njemica Viktoria Rebensburg, dok je treća bila Austrijanka Elisabeth Goergl sa 40 stotinki zaostatka. Vodeća nakon prve vožnje, 21-godišnja Talijanka Federica Brignone nije završila drugu vožnju.

Zanimljivo, do posljednjeg trenutka je bilo upitno hoće li Vonn uopće nastupiti na utrci. Aktualna olimpijska pobjednica u spustu, te prošlogodišnja pobjednica Svjetskog kupa u spustu, super-g i kombinaciji prošlog tjedna je pala tijekom treninga i ozlijedila kuk.

Vonn je prošle sezone osvojila drugo mjesto u ukupnom poretku Svjetskog kupa sa svega tri boda manje od njemačke skijašice Marie Riesch. Prije toga Vonn je tri sezone uzastopce osvajala veliki Kristalni globus.

U nedjelju kreću i skijaši. Ivica Kostelić u obranu naslova pobjednika Svjetskog kupa kreće veleslalom također u Soldenu.