Pobjeda Moelgga, a Kostelić zadržao vodstvo u ukupnom poretku Svjetskog kupa

Fotografija vijesti (Drago Sopta/CROPIX)

Kostelić slalom Garmisch

,

Ivica Kostelić

Talijanski skijaš Manfred Moelgg pobijedio je u današnjem slalomu Svjetskog kupa u Garmisch-Partenkirchenu. Drugi je bio njegov sunarodnjak Giorgio Rocca (+0,29), a na trećem mjestu nalazi se Austrijanac Reinfried Herbst (+0,60). Četvrtu poziciju osvojio je Francuz Jean-Baptiste Grange (+0,83).

Vodeći skijaš Svjetskog kupa Ivica Kostelić u današnju je utrku ušao s jakim bolovima u leđima. Zbog toga je morao skijati oprezno, pa je u prvoj vožnji bio 28. No, na kraju se uspio popeti do 24. pozicije (+3,47).

Kostelić je i danas demonstrirao da spada u vrhunske sportaše, koji se nikada ne predaju, poput švicarskog tenisača Rogera Federera, koji je prošle godine došao do polufinala Australian Opena iako je imao mononukleozu.

Austrijanac Benjamin Raich, najveći Kostelićev konkurent u borbi za Veliki kristalni globus, završio je danas na 13. mjestu.

Drugi hrvatski predstavnik Natko Zrnčić Dim, koji startao kao 65., nije uspio izboriti drugu vožnju, okončao je na 34. mjestu u prvoj vožnji.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa Kostelić je i dalje prvi sa 742 boda, a slijede Grange sa 706 bodova i Raich sa 680 bodova.

Slalom u Garmischu bio je posljednja utrka Svjetskog kupa prije stanke zbog SP-a, koje se od 3. do 15. veljače održava u francuskom Val d'Isereu.