Lindsey Vonn stigla do prvog zlata

Lindsey Vonn

,

super G svjetsko prvenstvo

Američka skijašica Lindsey Vonn osvojila je zlatnu medalju u super-G na Svjetskom prvenstvu u Val d'Isereu. Time je vodeća skijašica u Svjetskom kupu potvrdila odličnu formu. Ovo je treća medalja sa svjetskih prvenstava za Lindsey Vonn. Na prošlom SP u Areu bila je srebrna u spustu i super-G.

Drugo mjesto osvojila je Francuskinja Marie Marchand-Arvier (+0,34), i to joj je prva medalja sa svjetskih prvenstava. Do prve medalje došla je i Austrijanka Andrea Fischbacher, koja je osvojila broncu (+0,40).

Svjetska prvakinja u super-G iz Area i Santa Caterine Šveđanka Anja Paerson izletila je sa staze i nije završila utrku, a hrvatske skijašice nisu vozile. Sutra je na rasporedu muški super-G, od kojeg je zbog bolova u leđima odustao Ivica Kostelić.