Goli otok za sve koji su pljačkali Hrvatsku tijekom rata
Dok su hrvatski branitelji krvarili, drugi su iz zemlje iznosili milijune, upozorava IDS-ovac

Po njegovim riječima, premijerka Jadranka Kosor bila bi najsretnija da ne mora ništa mijenjati, ali će, kako je ocijenio, morati pristati na potpun zaokret u vođenju države, želi li da Hrvatska iziđe iz teškoća u kojima se nalazi i u koje sve dublje tone.
"Dok su hrvatski branitelji i Vukovarci krvarili i patili u obrani Vukovara, neki su 'najbolji hrvatski sinovi' iz zemlje iznosili milijune i nije mi jasno zašto državno odvjetništvo do sada nije istražilo tko je i na koji način u Hrvatskoj došao do svoga prvog milijuna", poručio je. Po njegovu mišljenju, ako slučajno za one koji su se u stjecanju imovine ogriješili o zakon "nema mjesta u Remetincu, za njihov prihvat mogao bi se osposobiti i dio negdašnjega zloglasnog Golog otoka".
"Smatram da ni jedan od naših 'najboljih sinova' danas ne može dokazati odakle mu prvi milijun. Upravo radi njih smatram da bi ponovno trebao biti otvoren jedan dio Golog otoka gdje bi se našli, ali ovaj put ne radi političke pripadnosti nego radi pljačke. Pretvorba u ratno vrijeme je zapravo ratni zločin i on nikada ne zastarijeva, rekao je Kajin. Drži da je jedna od bitnih osobina predsjedničkih izbora ta što "krupni kapital sada želi postaviti svoga predsjednika", a to je, kaže, gore nego da "zemlju vode stranački ljudi".
Na novinarski upit kako ocjenjuje napise u medijima o mogućem povratku Ive Sanadera u aktivnu politiku, Kajin je kazao kako je sklon vjerovati u ono što o povratku Sanadera pišu mediji i kako očekuje da bi se mogao vratiti čim "Hebrang doživi slom u predsjedničkoj utrci". (hina/metro-portal)
Razgovor RSS komentara novi komentar ↓
Novi komentar