objavljeno prije 13 godina i 4 mjeseca
LIGA PRVAKA

Tottenham u gostima svladao Milan s 1-0

Od hrvatskih igrača u momčadi Tottenhama u početnoj postavi bio je samo Vedran Ćorluka koji je vrlo dobro igrao na poziciji desnog braniča do 57. minute kad je izašao zbog ozljede

Peter Crouch odveo je Spurse do pobjede na San Siru u 80. minuti iz akcije koju je započeo Modrić (YouTube)

Milan

U prvoj utakmici osmine finala nogometne Lige prvaka Tottenham Hotspur je kao gost na San Siru svladao Milan s 1-0 (0-0). Jedini pogodak postigao je Peter Crouch u 80. minuti nakon prodora i dodavanja Aarona Lennona, a akciju za pogodak inicirao je Luka Modrić odličnim dodavanjem za Lennona.

Od hrvatskih igrača u momčadi Tottenhama u početnoj postavi bio je samo Vedran Ćorluka koji je vrlo dobro igrao na poziciji desnog braniča do 57. minute kada ga je bezobzirnim startom s dvije noge na desno stopalo ozlijedio Mathieu Flamini. Ćorluka je iznesen s travnjaka, stadion je napustio na štakama, a s obzirom na jačinu starta moguće je da je Ćorluki slomljen gležanj. Flamini je za taj prekršaj dobio samo žuti karton od sunarodnjaka Lannoya.

Luka Modrić ušao je u igru u 62. minuti umjesto Van der Vaarta, te je tako zaigrao samo dva tjedna nakon hitne operacije crvuljka, dok je Niko Kranjčar ušao u igru u 77. minuti umjesto Pienaara. Stipe Pletikosa nije kandidirao za nastup na San Siru. Uzvrat je na White Hart Laneu 9. ožujka.

MILAN - TOTTENHAM HOTSPUR 0-1

Strijelac: 0-1 Crouch (80).

Milan: Abbiati (Amelia, 18) - Abate, Nesta, Yepes, Antonini - Gattuso, Thiago Silva, Flamini - Robinho, Seedorf (Pato, 46) - Ibrahimović

Tottenham Hotspur: Gomes - Ćorluka (Woodgate, 59), Gallas, Dawson, Assou-Ekotto - Lennon, Palacios, Sandro, Pienaar (Kranjčar, 77) - Van der Vaart (Modrić, 62) - Crouch

Sudac: Lannoy (Francuska)

Gledatelja: 74.000