objavljeno prije 13 godina i 3 mjeseca
LIGA PRVAKA

Tottenham i Schalke u četvrtfinalu, zabio Gavranović

Luka Modrić i Vedran Ćorluka odigrali su cijelu utakmicu za Tottenham, Kranjčar nije bio ni na klupi

Mario Gavranović

Tottenham i Schalke plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka, prenosi Hina.

Tottenham je na svom stadionu White Hart Lane odigrao 0:0 s Milanom, te obranio prednost od 1:0 iz prve utakmice u Milanu. U nervoznoj utakmici bez nogometne ljepote od prve minute su za Tottenham zaigrali Luka Modrić i Vedran Ćorluka. Tottenham je po prvi puta u četvrtfinalu Lige prvaka, a nakon duge pauze zbog ozljede u drugom je dijelu zaigrao i Gareth Bale.

Schalke je na svom stadionu u Gelsenkierchenu u puno aktraktivnijoj utakmici porazio Valenciju s 3:1, te s ukupnim rezultatom 4:2 po drugi puta, nakon 2008, prošao među osam najboljih klubova Europe. Valencija je povela s 1:0, a pogodak za 2:1 Schalkea postigao je švicarski Hrvat Mario Gavranović. Valencia je kod 2:1 u 90. minuti imala stopostotnu priliku za pogodak i prolaz, ali je njemački vratar Manuel Neuer čudesno obranio.

Tottenham - Milan 0:0 (prva utakmica 1:0)

Tottenham: Gomes - ĆORLUKA, Gallas, Dawson, Assou-Ekotto - Lennon, Sandro, van der Vaart (Bale, 66), MODRIĆ, Pienaar (Jenas, 71) - Crouch (Pavljučenko, 83)

AC Milan: Abbiati - Abate, Nesta, Silva, Jankulovski (Antonini, 70) - Flamini (Strasser, 87), Seedorf, KP Boateng (Merkel, 76) - Robinho, Ibrahimovic, Pato

Schalke - Valencia 3:1 (prva utakmica 1:1)

Strijelci: 0:1 Ricardo Costa (17), 1:1 Jefferson Farfan (40), 2:1 Mario Gavranović (54), 3:1 Jefferson Farfan (90+3)

Schalke 04: Neuer - Uchida, Höwedes, Metzelder, Escudero - Farfan, Kluge (Sarpei 81), Matip (Papadopoulos 60), Jurado (Draxler 76) - Raul, GARANOVIĆ

Valencia CF: Guaita - Bruno, Navarro, Ricardo Costa, Mathieu - Joaquin, Ever Banega (Tino 70), Pablo Hernandez (Soldado 64), Topal, Mata - Aduriz (Jonas 75)