« Skijanje
objavljeno prije 13 godina i 5 mjeseci
DRUGO MJESTO

Sljeme: Ivici pobjeda pobjegla za 10 stotinki, Myhrer snježni kralj

Ivica Kostelić osvojio je drugo mjesto na svojoj utrci na Sljemenu, za prvim Myhrerom je zakasnio svega deset stotinki

Andre Myhrer

U iznimno napetoj završnici druge slalomske vožnje Svjetskog kupa na Sljemenu, Ivica Kostelić je obranio drugo mjesto iz prve vožnje. Pobjedu je odnio Šveđanin Andre Myhrer, dok je Kostelić za njim zaostao svega deset stotinki.

Ivici je ovo treće drugo mjesto na Sljemenu. Talijan Razzolli, koji je imao najbrže vrijeme prve vožnje na kraju je završio na četvrtom mjestu. Na trećem mjestu je Mattias Hargin, koji se na Sljemenu upisao u povijest. Naime, do trećeg je mjesta doskijao nakon što je u prvom laufu bio tek 30. Radi se o najvećem pomaku u povijesti Svjetskoga kupa od sezone 1998./99.

Sljeme čeka hrvatskog "kralja"

Naslov sljemenskog "Kralja" osvajali su Austrijanac Mario Matt (2008), Francuz Jean Baptiste Grange (2009) i Talijan Giuliano Razzoli (2010), dok Hrvatska još uvijek čeka domaćeg pobjednika na svojoj jedinoj skijaškoj utrci. Janica Kostelić nikada nije slavila na Crvenom spustu, najbliže pobjedi je bila 2006. godine kada je osvojila treće mjesto, dok je Ivica tri puta bio drugi. Prije tri godine je za Austrijancem Mariom Mattom zaostao 33 stotinke, godinu potom je od pobjednika Francuza Jean-Baptistea Grangea bio sporiji za samo pet stotinki, a ove godine je kasnio 10 stotinki sekunde za Myhrerom, prenosi Hina

"Valjda mi je drugo mjesto suđeno, ne znam", rekao je Ivica nakon utrke i dodao: "Možda sam trebao jače odvoziti zadnjih pet vratiju, ali to su nijanse No, zadovoljan sam, osobito sam zadovoljan s osjećajem s kojim idem dalje."

Ivici nije pomogla niti sjajna podrška više od 20.000 navijača koliko ih je pratilo utrku ove godine. Ivicu može utješiti što je na Sljemenu ostvario svoj drugi najbolji rezultat ove sezone nakon pobjede u paralelnom slalomu u Munchenu prošle nedjelje. Na postolju je bio još samo u Leviju gdje je osvojio treće mjesto u slalomu. Bila je to ujedno i 11. utrka ove sezone u kojoj je osvojio bodove.

Preostala tri hrvatska predstavnika Natko Zrnčić Dim, Dalibor Šamšal i Tin Široki nisu izborila plasman u drugu vožnju.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Austrijanac Michael Walchhofer sa 409 bodova, Švicarac Silvan Zurbriggen je drugi sa 396 bodova, dok je Amerikanac Ted Ligety treći sa 376 bodova. Ivica Kostelić je skočio na četvrto mjesto sa 359 bodova.

U poretku slalomaša vodi Andre Myhrer sa 189 bodova, a Ivica je drugi sa 153 boda. Na trećem mjestu je Francuz Jean-Baptiste Grange sa 122 boda.