Brazilac Ilsinho zabio je odlučujući gol par minuta prije kraja

,

Šahtar

,

Dinamo Kijev Šahtar

Nogometaši Šahtara izborili su plasman u finale Kupa Uefa nakon što su u uzvratnom susretu polufinala pobijedili kijevski Dynamo 2:1. Prva utakmica u Kijevu je završila bez pobjednika, 1:1.

Pogotke za Šahtar postigli su Jadson u 17. minuti, te Ilsinho minutu prije kraja susreta, dok je strijelac za goste bio Bangoura u 47. minuti.

Hrvatski reprezentativac Darijo Srna odigrao je svih 90 minuta za Šahtar, dok su u redovima Kijevljana cijeli susret odradili Ognjen Vukojević i Goran Sablić.

ŠAHTAR - DYNAMO 2:1

DONJECK. Olimpijski stadion - 25.000 gledatelja; Sudac: Olegario Benquerenca (Portugal);

Strijelci: 1:0 Jadson (17), 1:1 Bangoura (47), 2:1 Ilsinho (89)

Žuti kartoni: Huebschman, Glatki / Vukojević, Alijev, El Kaddouri, Bangoura

Crveni karton:

ŠAHTAR: Pjatov - Srna, Iščenko, Čigrinski, Rat - Huebschman, Gai (od 70. Willian) - Ilsinho (od 90. Lewandowski), Jadson, Fernandinho - Luiz Adriano (od 70. Glatki)

DYNAMO: Boguš - Betao, Sablić, Yussuf, El Kaddouri - Eremenko (od 75. Correa), Vukojević, Alijev, Ninković - Bangoura, Milevski (hina/metro-portal)