objavljeno prije 9 godina i 10 mjeseci
SP BRAZIL 2014

SAD odigrale neriješeno s Portugalom

Da je momčad SAD malo iskusnija, Portugal bi bio doslovno pregažen, ovako su ostali u igri za osminu finala u potpuno neizvjesnoj grupi

Varela je donio izjednačenje
Varela je donio izjednačenje (Screenshot YouTube)

rezultati i tablice

,

SP Brazil 2014

,

SAD Portugal

SAD i Portugal odigrali su 2:2 u neizvjesnoj utakmici koja je donijela još jedan peh Portugalcima, ozljedu Heldera Postige, no i gol duboko u sudačkoj nadoknadi koji ih je spasio blamaže.

SAD su bile bolja momčad tijekom utakmice, učinkovito blokirajući Ronalda i napadajući opasno gotovo stalno, no nedostatak rutinera i velikog golgetera koštao ih je boda.

Poveo je Portugal nakon greške braniča Camerona u 5. minuti i odmah se povukao, jer jednostavno nisu mogli naći rješenja za američki vezni red koji je koristio svaku priliku da gurne nekog od svojih brzanaca u priliku.

Izjednačenje je stiglo tek u 64. minuti golom Jermainea Jonesa, kapetan Dempsey zabio je u 81. minuti za vodstvo, a u 95. je inače nemoćni Ronaldo asistirao Vareli za izjednačenje.

Ne može se reći da je Portugalcima osiguran prolaz, jer u zadnjem kolu idu na Ganu koja, prema do sada prikazanoj igri definitivno ima puno veće šanse za prolaz, a SAD unatoč dobroj igri u obje prve utakmice ide na Njemačku koja je veliki favorit.

Njemačkoj i SAD dovoljan je i bod za prolaz ...