objavljeno prije 9 godina i 10 mjeseci
SP BRAZIL 2014

Alžir razbio Južnu Koreju, Belgija jedva Rusiju

Vahin Alžir već je u prvom poluvremenu razbio Južnu Koreju s tri gola, no uporni Korejanci stigli su na kraju do 4:2

Belgijanci jedva dobili i drugu
Belgijanci jedva dobili i drugu (Screenshot YouTube)

Alžir Južna Koreja

Belgija je pobijedila Rusiju 1:0 i osigurala plasman u osminu finala, no pokazalo se da Belgijanci nisu ni izdaleka tako opasni kako su bili u kvalifikacijama bez Bentekea koji zbog ozljede propušta Svjetsko prvenstvo.

Romelu Lukaku je jedno od većih razočaranja ovog prvenstva, jer je u dvije utakmice uputio samo tri udarca na gol i uglavnom gubio lopte.

I ovoga puta, kao i protiv Južne Koreje, Belgijanci su imali jalovu dominaciju, a gol je postigao tek zamjena Origi, 19-godišnjak koji je oduševio mirnoćom i prodornošću u petnaestak minuta koliko je proveo na terenu. Je li on rješenje za belgijski problem napadača? Vidjet ćemo u nastavku prvenstva.

Vahid Halilhodžić je nakon nesretno izgubljene utakmice protiv Belgije naplatio sve promašaje i greške, jer njegovi su Alžirci već u prvom poluvremenu zabili Južnoj Koreji tri komada i riješili utakmicu. Koreanci su drugo poluvrijeme odigrali kao u transu i uspjeli izvući 4:2, no to je bilo sve.