objavljeno prije 12 godina i 11 mjeseci
POZDRAV, LEGENDO

Ronaldo okončao profesionalnu nogometnu karijeru

Ronaldo, dvostruki prvak svijeta s reprezentacijom Brazila (1994. i 2002.), najavio je sredinom veljače prekid karijere zbog fizičkih problema i problema sa štitnjačom

štitnjača

Brazilski nogometaš Ronaldo (34) okončao je profesionalnu karijeru odigravši u utorak u Sao Paulu svoju zadnju utakmicu, prijateljski susret između Brazila i Rumunjske (1-0), pišu sportski mediji, a prenosi Hina.

Ronaldo je odigrao zadnjih 15 minuta prvog poluvremena bez pogotka iako je imao tri prilike.

"Imao sam tri prilike za pogodak, ali nisam uspio zabiti", izjavio je nogometaš vidljivo dirnut emocijama. Igrač je pozdravio publiku optrčavši teren. Toplo ga je pozdravilo 30.000 gledatelja na stadionu Pacaembu, koji su, unatoč kiši i hladnoći, došli pozdraviti nekad najboljeg nogometaša svijeta. Pogodak za Selecao postigao je u 21. minuti Fred nakon dodavanja Neymara, u kojem Ronaldo vidi svog nasljednika. Ronaldo, dvostruki prvak svijeta s reprezentacijom Brazila (1994. i 2002.), najavio je sredinom veljače prekid karijere zbog fizičkih problema i problema sa štitnjačom.

Profesionalnu karijeru je započeo u 17. godini sa Cruzeirom de Belo Horizonte, otkuda je 1994. prešao u nizozemski PSV Eindhoven. Nakon tri sezone provedene na nizozemskim terenima prešao je u Barcelonu gdje je igrao 1996. i 1997., a zatim u Inter gdje je ostao od 1997. do 2002. Tamo je 2000. zaradio tešku ozljedu koljena koja ga je s nogometnih terena udaljila na osam mjeseci.

Poslije je potpisao s madridskim Realom gdje je igrao sa zvijezdama poput Engleza Davida Beckhama i Francuza Zinedina Zidana. Ronaldo je nagrađen Zlatnom loptom u dva navrata 1997. i 2002., a FIFA ga je proglasila najboljim igračem tri puta (1996., 1997. i 2002.). U Milanu je igrao dvije sezone bez značajnijeg uspjeha, a 2008. nakon puknuća ligamenta lijevog koljena okončana je njegova karijera u Europi. Poslije 18 mjeseci neaktivnosti vratio se u Brazil gdje je igrao za Corinthians. U dresu brazilske reprezentacije odigrao je 97 utakmica, zabio 62 gola i osvojio dva naslova svjetskog prvaka 1994. i 2002.