U prvoj utakmici polufinala Lige prvaka Liverpool i Chelsea odigrali 1-1

Vratar Reina nije imao izgleda protiv norveškog braniča
Vratar Reina nije imao izgleda protiv norveškog braniča (Reuters)

,

Riise

,

autogol

Liverpool je, izgleda, iskoristio sve sretne bonuse u utakmicama protiv Chelseaja. Dvaput su prošli ‘bluese’ isključivo zahvaljujući sreći, a sada se fortuna konačno nasmiješila drugoj strani.

U prvoj utakmici polufinala Lige prvaka Liverpool je imao izvrsnih 1-0 sve do pete minute sudačke nadoknade. Onda je na scenu stupio John Arne Riise. Nizozemac je ničim izazvan jedno neopasno ubacivanje Maloude glavom zakucao u svoju mrežu i tako poklonio veliku prednost Chelseaju pred uzvrat za tjedan dana...

Srijeda donosi spektakl na Nou Campu. U drugoj utakmici polufinala Barcelona će probati spasiti sezonu pobjedom nad najtežim mogućim rivalom - Manchester Unitedom.

Rafa Benitez ima razloga žaliti, jer Liverpool je mogao dosta toga riješiti i prije Riiseova ‘pomračenja’. Fernando Torres je dvaput bio sam ispred vratara Cecha, ali je Čeh oba puta izašao kao pobjednik. Prvi put kod 0-0, a drugi put samo minutu prije pogotka gostiju.
Liverpool je poklonio gol Chelseaju, ali realno, i Chelsea je poklonio gol Liverpoolu.

SastaviLiverpool: Reina - Arbeloa, Skrtel, Carragher, Fábio Aurelio (62. Riise) - Mascherano, Xabi Alonso - Kuyt, Gerrard, Babel (76. Benayoun) - Torres
Chelsea: Cech - Paulo Ferreira, Ricardo Carvalho, Terry, Ashley Cole - Makelele - Ballack (86. Anelka), Lampard - Joe Cole (63. Kalou), Malouda - Drogba
U 43. minuti Frank Lampard je neoprezno izgubio loptu koja je nekako došla do Kuyta. Nizozemac je izdržao napade Makelelea i Colea i iz teške pozicije provukao loptu kroz noge Cecha.

Chelsea u prvih 65 minuta nije pokazao ama baš ništa, a dvije figure koje su trebale biti ključne - Lampard i Drogba - bile su najlošije na terenu. Međutim, ulaskom Kaloua gosti su proigrali i sredinom drugog dijela ‘redsi’ su bili na velikim mukama. Malouda je promašio ‘zicer’ u 67. minuti i sreća je njegova što je Riise u 95. bio dosta precizniji. (VM)