Riesch svjetska prvakinja, Jelušić sedma

Nakon četvrtog mjesta na prošlom SP, Ana nije uspjela do postolja

,

SP u skijanju Val d'Isere

,

Maria Riesch svjetska prvakinja slalom

Njemačka skijašica Maria Riesch (24) osvojila je zlatnu medalju u današnjem slalomu na Svjetskom prvenstvu u Val d'Isereu, a naša Ana Jelušić je završila na sedmom mjestu sa zaostatkom od +1,87 sekundi.

Najbolja slalomašica ove sezone Nijemica Riesch je nakon prve vožnje bila šesta sa zaostatkom od 63 stotinke. No, drugu je vožnju vrhunski odradila, te je tako došla do svoje prve medalje na svjetskim prvenstvima.

Braniteljica naslova Čehinja Sarka Zahrobska osvojila je srebro (+0,77), a bronca je pripala Finkinji Tanji Poutiainen (+1,09). Tri prvoplasirane iz prve vožnje Talijanka Manuela Moelgg, Amerikanka Lindsey Vonn i Francuskinja Sandrine Aubert nisu uspjele završiti drugu utrku.

Ana Jelušić, koja je prije par dana doživjela lakšu ozljedu koljena, bila je jedina hrvatska predstavnica u drugoj vožnji. Sofija Novoselić završila je na 37. mjestu, dok Nika Fleiss i Matea Ferk nisu uspjele završiti prvu utrku. Jelušić je na prošlom SP u Areu bila četvrta u slalomu.

Svjetsko prvenstvo u Val d'Isereu završava sutra muškim slalomom.