Sjajna druga vožnja Kostelića, cure bez plasmana u Mariboru

,

Benjamin Raich

,

Ivica Kostelić veleslalom

Austrijanac Benjamin Raich pobjednik je veleslaloma Svjetskog kupa u švicarskom Adelbodenu dok je hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio 17. mjesto nakon što je u prvoj vožnji zauzeo 19. poziciju. U Adelbodenu je nastupio i Dalibor Šamšal koji je u prvoj vožnji zauzeo 54. mjesto.

Kostelić je u Adelbodenu po prvi put u karijeri u veleslalomu nastupio među 15 najboljih, imao je startni broj 14. Nažalost, na putu do boljeg rezultata zaustavila ga je ozljeda ramena zbog koje je nastupio s posebnim štitnikom. Nije želio previše riskirati, pa je obje vožnje odskijao oprezno. Na koncu je zauzeo 17. mjesto sa rezultatom 2:26.66.

Pobjeda je pripala Austrijancu Benjaminu Raichu (2:24.95) ispred Talijana Massimilliana Blardonea (+0.24), dok je treći bio Norvežanin Kjetil Jansrud (+0.72).

U ukupnom poretku Svjetskog kupa u vodstvu je Raich sa 533 boda, drugi je Francuz Jean-Baptiste Grange (478), treći Norvežanin Aksel Lund Svindal (470), dok je Ivica Kostelić na četvrtom mjestu sa 409 bodova.

U poretku veleslaloma vodi Raich sa 286 bodova ispred Ligetya (241) i Cuchea (234). Kostelić je na osmom mjestu sa 152 boda.

Slovenska skijašica Tina Maze pobjednica je veleslaloma Svjetskog kupa održanog na mariborskom Pohorju.

Maze je do prve pobjede ove sezone došla s rezultatom 2:45.15 sa 39 stotinki sekunde prednosti pred Talijanskom Denise Karbon, dok je treće mjesto osvojila njemačka skijašica Katrin Holzl (0,92).

Hrvatske skijašice Ana Jelušić i Nika Fleiss nisu uspjele izboriti drugu vožnju. Ana je u prvoj vožnji zauzela 40. mjesto, dok je Nika Fleiss ostvarila 43. rezultat.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodeću poziciju je zadržala Njemica Maria Riesch sa 629 bodova, druga je Finkinja Tanja Poutiainen (584), dok je treća bila Amerikanka Lindsey Vonn (566). Ana Jelušić je na 27. mjestu sa 97 bodova, dok je Fleiss na 44. poziciji sa 56 bodova.

U poretku veleslaloma vodi Poutiainen (328) ispred Kathrin Zettel (269) i Manuele Moelgg (205). (hina/metro-portal)