Pobjede Herbsta i Riesch, naši bez dobrih plasmana

Korektni nastupi naših skijaša, bez odličnih rezultata zbog grešaka

,

veleslalom Adelboden

,

slalom Adelboden

Austrijanac Reinfried Herbst pobjednik je slaloma Svjetskog kupa skijaša u švicarskom Adelbodenu na kojem je Ivica Kostelić zauzeo 13. mjesto sa 88 stotinki sporijim vremenom od pobjednika.

Kostelić je u prvoj vožnji bio peti, a u drugoj je napravio veliku pogrešku na ulazu u ciljnu strminu u trenutku kada je imao najbolja prolazna vremena. Ivica je vozio virozan i sa posebnim ojačanjem za ozlijeđeno rame po najstrmijoj slalomskoj stazi Svjetskog kupa. Drugi hrvatski predstavnik Dalibor Šamšal nakon prvih bodova u karijeri na Sljemenu u Adelbodenu je sa startnim brojem 70 završio nastup na 41. mjestu 2.86 sekundi zaostatka za vodećim.

Iza 30-godišnjeg Herbsta je drugo mjesto osvojio njegov sunarodnjak Manfred Pranger sa zaostatkom od 18 stotinki, dok je treći Nijemac Felix Neureuther (+0.32).

Kostelić je ostao četvrti u ukupnom poretku Svjetskog kupa sa 429 bodova, te je drugi u slalomu sa 245 bodova.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa Austrijanac Benjamin Raich, danas 11. u slalomu nakon drugog mjesta u prvoj vožnji, vodi sa 557 bodova. Pedeset bodova manje ima drugoplasirani Francuz Jean Baptiste Grange, koji sa današnjim devetim mjestom vodi u slalomu, dok je treći ukupno Norvežanin Aksel Lund Svindal sa 470 bodova.

1. Reinfried Herbst (AUT) 1:42,95 Min. (50,12-52,83)

2. Manfred Pranger (AUT) 1:43,13 + 0,18 (49,14-53,99)

3. Felix Neureuther (NJEM) 1:43,27 + 0,32 (50,37-52,90)

4. Andre Myhrer (ŠVE) 1:43,29 + 0,34 (50,43-52,86)

5. Manfred Mölgg (ITA) 1:43,33 + 0,38 (49,91-53,42)

6. Marcel Hirscher (AUT) 1:43,51 + 0,56 (49,79-53,72)

7. Mario Matt (AUT) 1:43,58 + 0,63 (50,36-53,22)

Mattias Hargin (ŠVE) 1:43,58 + 0,63 (51,07-52,51)

9. Jean-Baptiste Grange (FRA) 1:43,59 + 0,64 (50,22-53,37)

10. Giorgio Rocca (ITA) 1:43,62 + 0,67 (50,08-53,54)

11. Benjamin Raich (AUT) 1:43,68 + 0,73 (49,48-54,20)

12. Patrick Thaler (ITA) 1:43,69 + 0,74 (50,34-53,35)

13. Ivica Kostelić (CRO) 1:43,83 + 0,88 (49,77-54,06)

10. Ted Ligety (USA) 324

Nijemica Maria Riesch pobjednica je slaloma Svjetskog kupa skijašica u Mariboru na kojem je Ana Jelušić osvojila 15., a Nika Fleiss 26. mjesto.

Riesch je u stilu Janice Kostelić slavila i u četvrtom slalomu zaredom, a zadržala je vodstvo u ukupnom poretku Svjetskog kupa i slalomu. Maria je i prva Nijemica nakon 40 godina i Christe Zechmeister koja je četiri puta zaredom slavila u slalomu.

Drugo mjesto u Mariboru je sa velikim zaostatkom od 1.15 sekundi osvojila Austrijanka Kathrin Zettel, dok je treća Finkinja Tanja Pouitainen (+1.77).

Jelušić je za pobjednicom zaostala 3.82 sekundi, a Fleiss 4.58 sekundi. Riječanka Jelušić može biti zadovoljna jer joj je ovo najbolji rezultat u karijeri u Mariboru, stazi koja joj ne leži i gdje je do danas najbolja bila 2005. - 18. U poretku slaloma Jelušić je 11., a 24. u ukupnom poretku sa 113 bodova, dok je Fleiss 23. u slalomu i 44. ukupno.

Dosad najbolji nastup u karijeri imala je mlada Matea Ferk, koja je sa startnim brojem 77 doskijala do 32. mjesta sa zaostatkom od 3.26 sekundi. Druga vožnja joj je izmakla za svega 16 stotinki.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa Riesch vodi sa 729 bodova, Poutiainen ima 644, a Lindsey Vonn 616 bodova. U slalomu Nijemica vodi sa 500 bodova, a Vonn je druga 340.

1. Maria Riesch (NJEM) 1:29,64 ( 44,78- 44,86)

2. Kathrin Zettel (AUT) 1:30,79 + 1,15 ( 46,07- 44,72)

3. Tanja Poutiainen (FIN) 1:31,41 + 1,77 ( 46,08- 45,33)

4. Anja Pärson (ŠVE) 1:31,68 + 2,04 ( 46,33- 45,35)

. Lindsey Vonn (USA) 1:31,68 + 2,04 ( 47,25- 44,43)

6. Frida Hansdotter (ŠVE) 1:31,86 + 2,22 ( 46,61- 45,25)

7. Michaela Kirchgasser (AUT) 1:31,90 + 2,26 ( 46,16- 45,74)

8. Sandrine Aubert (FRA) 1:32,35 + 2,71 ( 47,06- 45,29)

9. Maria Pietilä-Holmner (ŠVE) 1:32,39 + 2,75 ( 46,37- 46,02)

10. Sandra Gini (ŠVI) 1:32,48 + 2,84 ( 46,62- 45,86)