Dinamo uvjerljiv u prvom ogledu polufinala Kupa

Fotografija vijesti (Nenad Dugi/CROPIX)

Dinamo

,

Kup Hrvatske

Eurogolom Vugrinca u posljednjoj minuti Dinamo je pobijedio Zagreb sa 3-1 i tako vjerojatno čekirao vizu za polufinale Kupa Hrvatske. Zagreb je do tog trenutka imao rezultat nade, međutim, Ćiro očito nije računao na zaboravljenoga Varaždinca koji je u 93. minuti sjajnim slobodnim udarcem matirao inače dobroga Stojkića.

Pobjeda Dinama od dva razlike možda je i najrealniji ishod dvoboja budući da su ‘modri’ većim dijelom utakmice bili puno bolji suparnik i uz tri gola, promašili su i dosta prilika. Soldinom ‘stroju’ trebalo je pola sata za zagrijavanje, nakon čega je ‘procurilo’.

U 30. minuti Tadić je zakasnio na Mikićev centaršut, no akciju je ispratio Mandžukić i s prvim golom nakon četiri mjeseca doveo Dinamo u vodstvo.

U 42. minuti i druga polovica ‘modrog’ napadačkog tandema upisala se u strijelce. Modrić je majstorski poslužio Tadića, a mladi je centarfor efektnim udarcem iz pada pogodio suprotni kut Stojkićeva gola.

Dragan Stojkić i Senijad Ibričić najzaslužniji su što će Zagreb u uzvratu imati kakvu-takvu nadu za prolazak u finale. Prvi se nabranio ‘zicera’ Tadiću i Modriću, a drugi je u 58. minuti sa 20 metara pronašao nebranjeni dio Kochova gola.

Do kraja utakmice činilo se da će Zagreb bez većih problema održati željeni rezultat, ali im je Vugrinec pokvario planove sa ‘zvukom sirene’.

- Bilo bi nerealno reći da ćemo izbaciti Dinamo, ali to ne znači da se ne smijemo nadati. Vjerujem u fenomen nogometa, ali za senzaciju trebalo bi se puno toga poklopiti - rekao je trener Zagreba Ćiro Blažević.

- Ostvarili smo rezultat koji nam za 14 dana osigurava mirniji uzvrat. Sigurno se nećemo opustiti niti u Kranjčevićevu doći braniti ovaj rezultat - rekao je trener Dinama Zvonimir Soldo. (METRO)