objavljeno prije 16 godina i 3 mjeseca

Luda završnica sretna Liverpoolu

U polufinale Lige prvaka plasirao se i Chelsea koji je u Londonu pobijedio Fenerbahçe sa 2-0

Fernando Torres bio je autor najljepšeg poteza na utakmici Liverpoola i Arsenalaw (Getty Images)

Liverpool

,

Chelsea

Liverpool i Chelsea prve su momčadi koje su se plasirale u polufinale Lige prvaka! I ne samo to, te dvije momčadi će i međusobno igrati za finale u Moskvi!
Tako će se gotovo sigurno obistiniti najave da će Englezi pokoriti Europu, tj. da će u polufinalu igrati čak tri kluba iz Premiershipa (Manchester United će svoj posao obaviti danas). Liverpool je među četiri prošao pobjedom nad Arsenalom od 4-2 u utakmici koja će se dugo pamtiti, dok je Chelsea protiv Fenerbahçea uspio nadoknaditi manjak od 1-2 iz Istanbula, te sa 2-0 pobjedom proći među četiri najbolja.

Ono što su sinoć prikazali Liverpool i Arsenal, to je bio ‘totalni nogomet’. Nevjerojatni tempo, munjevite akcije s obje strane, sjajni golovi obilježili su spektakl na Anfieldu. Domaći su dva puta ‘visili’ (0-1, 2-2), ali ulaskom Babela sve se promijenilo. U zadnjih pet minuta Babel je iznudio jedanaesterac (Kolo Toure je krivac), a u sudačkoj nadoknadi Nizozemac je i pogotkom ‘pokopao’ Arsenal..

ČetvrtfinaleChelsea - Fenerbahçe 2-0, 1-2 (Ballack 4, Lampard 87), Liverpool - Arsenal 4-2, 1-1 (Hyypia 30, Torres 69, Gerrard 86, Babel 92 / Diaby 13, Adebayor 84 / ukupni rezultat 5-3).
Danas igraju Barcelona i Schalke (1-0) te ManU i Roma (2-0).

Početak utakmice nije nagoviještao dramu. Arsenal je držao sve konce igre, munjevitim proigravanjima iz prve izluđivali su ‘redse’ i, na koncu, čak su i poveli u 13. minuti. Dugu akciju završio je Diaby zakucavši loptu u Reinin kut. Liverpool je prvih pola sata bio obezglavljen i tko zna bi li se ikada vratio u utakmicu da nije bilo Hyypijine snalažljivosti. Nakon kornera Finac je pobjegao Senderosu i glavom pronašao valjda jedini nebranjeni dio gola. Švicarac Senderos bio je sukrivac i drugog gola ‘redsa’ kada je loše pokrivao Torresa. Španjolac ga je fino okrenuo i majstorski zabio.

Šest minuta prije kraja Arsenal izjednačuje nakon što je Theo Walcott pretrčao gotovo cijeli teren, prošao petoricu Liverpoolovih igrača i ubacio usamljenom Adebayoru, koji nije imao težak posao. Arsenal je tada bio u polufinalu, no njihova sreća trajala je tek 60-ak sekundi. Sve do već opisanog ’privatnog showa’ Ryana Babela...

Chelsea je polufinale osigurao nakon velike bitke s Fenerbahçeom. Nakon gola Ballacka glavom već u 4. minuti činilo se da će utakmica biti ‘jednosmjerna ulica’. No, Turci su igrali vrlo dobro i opasno pritiskali, tako da je Avram Gram morao strepiti do same završnice i Lampardovog gola iz kontre. U drugom dijelu Chelsea je spasio njihov treći vratar Hilario.