« Fun
objavljeno prije 15 godina i 2 mjeseca
BRAZIL

Pet crvenih kartona na jednoj utakmici

Susret između Juventudea i Caxiasa prerastao je u ozbiljne svađe trenera i sudaca.

Gilmar Iser

Tri igrača i treneri obiju ekipa isključeni su u nedjelju u brazilskom derbiju koji je najavljivan u sklopu kampanje promicanja nenasilja između navijača suparničkih klubova.

Problemi su počeli na početku druge polovice susreta između Juventudea i Caxiasa kada je trener domaće ekipe Gilmar Iser utrčao u teren prosvjedujući protiv sudačke odluke.

Iser je isključen, a onda mu se priključio i trener Caxiasa Argel Fucks nakon ljutite svađe s četvrtim sucem.

Razljućeni Fucks je odbio napustiti teren samovoljno te su ga s terena morali izvesti policajci. Zbog incidenta igra je zaustavljena na šest minuta.

Osjećaji su ostali uzburkani i kada se igra nastavila pa je Juventud završio utakmicu s devet igrača nakon što su crvene kartone dobili Alex Morais i golman Renan. Caxias je također ostao bez jednog igrača i to Mike koji je isključen zbog udaranja suparničkog igrača.

Pobijedio je Caxias 2:0 golovima Marcosa Dennera i Julia Madureire u drugom poluvremenu.

Prije utakmice klubovi su organizirali tzv. Doručak bratstva na kojem su sudjelovali vođe navijačkih skupina, policijski dužnosnici i predsjednici klubova s ciljem promicanja nenasilja na utakmicama. (hina/metro-portal)