« Film
objavljeno prije 5 godina i 9 mjeseci
KIPIĆI

Nominacije za 87. dodjelu Oscara

Objavljene su nominacije za 87. dodjelu filmske nagrade Oscar među kojima su se, po običaju, našli neki jasni favoriti i par iznenađenja

Utrka za kipićima je službeno otvorena
Utrka za kipićima je službeno otvorena (Arhiva)
Više o

nominacije za Oscara

,

Oscar 2015

,

Boyhood

,

Richard Linklater

Nominacije za Oscara iščekuju se svake godine s nestrpljenjem, a Richard Linklater se svojim eklektičnim Boyhoodom izdvojio kao jedan od glavnih favorita, nakon što je sjajno prošao i na Zlatnim globusima.

Nominacije za Oscara

Najbolji film:

American Sniper
Birdman
Boyhood
The Grand Budapest Hotel
The Imitation Game
Selma
The Theory of Everything
Whiplash

Najbolja glumica:

Julianne Moore, "Still Alice"
Felicity Jones, "The Theory of Everything"
Rosamund Pike, "Gone Girl"
Reese Witherspoon, "Wild"
Marion Cotillard, "Two Days One Night"

Najbolji glumac:

Michael Keaton, "Birdman"
Eddie Redmayne, "The Theory of Everything"
Benedict Cumberbatch, "The Imitation Game"
Steve Carell, "Foxcatcher"
Bradley Cooper, "American Sniper"

Najbolji redatelj:

Alejandro Gonzalez Inarritu - Birdman
Richard Linklater - Boyhood
Wes Anderson - The Grand Budapest Hotel
Morten Tyldum - The Imitation Game
Bennett Miller - Foxcatcher

Najbolja sporedna glumica:

Patricia Arquette - Boyhood
Emma Stone - Birdman
Keira Knightley - The Imitation Game
Meryl Streep - Into the Woods
Laura Dern - Wild

Najbolji sporedni glumac:

J.K. Simmons - Whiplash
Edward Norton - Birdman
Ethan Hawke - Boyhood
Mark Ruffalo - Foxcatcher
Robert Duvall - The Judge

Najbolji strani film:

Ida
Leviathan
Tangerines
Wild Tales
Timbuktu

Najbolji adaptirani scenarij:

Graham Moore - The Imitation Game
Damien Chazelle - Whiplash
Anthony McCarten - The Theory of Everything
Jason Hall - American Sniper
Paul Thomas Anderson - Inherent Vice

Najbolji izvorni scenarij:

Richard Linklater - Boyhood
Alejandro González Iñárritu, Nicolás Giacobone, Alexander Dinelaris i  Armando Bo - Birdman
Wes Anderson and Hugo Guinness - The Grand Budapest Hotel
Dan Gilroy - Nightcrawler
E. Max Frye and Dan Futterman - Foxcatcher

Najbolja kinematografija:

Emmanuel Lubezki - Birdman
Roger Deakins - Unbroken
Robert D. Yeoman - The Grand Budapest Hotel
Dick Pope - Mr. Turner
Lukasz Zal and Ryszard Lynzewski - Ida

Najbolja glazba:

Hans Zimmer - Interstellar
Alexandre Desplat - The Imitation Game
Johann Johannsson - The Theory of Everything
Alexandre Desplat - The Grand Budapest Hotel
Gary Yershon - Mr Turner

Najmolja šminka i frizure:

Foxcatcher
The Grand Budapest Hotel
Guardians of the Galaxy

Najbolja kostimografija:

Colleen Atwood - Into the Woods
Anna B. Sheppard - Maleficent
Milena Canonero - The Grand Budapest Hotel
Jacqueline Durran - Mr. Turner
Mark Bridges - Inherent Vice

Najbolja glazba - originalna pjesma:

"Glory", Common and John Legend u filmu Selma
"Lost Stars", Gregg Alexander, Danielle Brisebois, Nick Lashley i Nick Southwood u filmu Begin Again
"Everything Is Awesome", Shawn Patterson u filmu The LEGO Movie
"I'm Not Gonna Miss You", Glen Campbell u filmu Glenn Campbell: I'll Be Me

Najbolji vizualni efekti:

Interstellar
Dawn of the Planet of the Apes
Guardians of the Galaxy
Captain America: Winter Soldier
X-Men: Days of Future Past

Najbolji dokumentarni kratki film:

Crisis Hotline: Veterans Press 1
Joanna
Our Curse
White Earth
The Reaper

Najbolji dugometražni dokumentarni film:

Citizenfour
Last Days in Vietnam
Virunga
The Salt of the Earth
Finding Vivian Maier

Najbolje uređivanje filma:

Sandra Adair - Boyhood
Tom Cross - Whiplash
William Goldenberg - The Imitation Game
Joel Cox and Gary Roach - American Sniper
Barney Pilling - The Grand Budapest Hotel

Najbolje uređivanje zvuka:

Interstellar
Unbroken
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
American Sniper
Birdman

Najbolja montaža zvuka:

Mark Weingarten - Interstellar
Thomas Curley - Whiplash
Unbroken
American Sniper
Birdman

Najbolji produkcijski dizajn:

Into the Woods
The Grand Budapest Hotel
Interstellar
The Imitation Game
Mr. Turner

Najbolji kratki film:

Boogaloo and Graham
Aya
Butterlamp
Parvenah
The Phone Call

Najbolji kratki animirani film:

Feast
The Bigger Picture
A Single Life
The Dam Keeper
Me and My Moulton

Najbolji dugometražni animirani film:

Big Hero 6
How to Train Your Dragon 2
The Boxtrolls
The Tale of the Princess Kaguya
Song of the Sea

 

15.01.2015. 15:43:23
    
Novi komentar
nužno
nužno

skrolaj na vrh