objavljeno prije 9 godina i 10 mjeseci
SP BRAZIL 2014

Njemačka ponizila Brazil sa 7:1 i ušla u finale

Fantastičnom igrom Njemačka je totalno razbila Brazilce i nakon pola sata vodila s nevjerojatnih 5:0

Thomas Mueller otvorio je golijadu
Thomas Mueller otvorio je golijadu (Screenshot)

Andreas Schurrle

Njemačka je pobijedila Brazil 7:1 u polufinalu Svjetskog prvenstva i poslala poruku Argentincima i Nizozemcima da se u finalu nemaju čemu nadati - ova generacija došla je na vrhunac moći i spremna je vladati svjetskim nogometom.

Carioce su istrčale s Danteom umjesto Thiaga Silve i Bernardom umjesto Neymara, ali i s nemoćnim Fredom u špici i prvih desetak minuta sve je izgledalo dosta lijepo za Brazil - napadali su, stvarali prilike ... No, stigao je prvi njemački korner u 11. minuti, Kroos je poslao loptu na peterac gdje je Mueller, sam kao duh, kao na treningu laganim volejem plasirao loptu u gol kraj nemoćnog Julia Cesara.

Brazilci su se brzo oporavili od šoka i nastavili pritiskati, no tada im se dogodila crna rupa koju će vjerojatno pamtiti dok je svijeta i vijeka - u pravom blitzkriegu od 23. do 29. minute Nijemci su zabili četiri gola i riješili utakmicu.

Prvo je Miro Klose sjajno pucao, Julio Cesar odbio a Klose pogodio iz druge, postavši najbolji strijelac u povijesti svjetskih prvenstava sa 16 golova. Zatim je u dvije minute Toni Kroos zabio dva komada, prvo topovskim udarcem ljevicom sa 18 metara, pa već u sljedećem napadu plasiranim udarcem desnicom, a golijadu je u 29. minuti zaključio Khedira još jednim plasiranim udarcem s visine šesnaesterca na dodavanje Oezila.

Brazilci su bili potpuno razbijeni, a i njihove rijetke prilike branio je Manuel Neuer, sigurna Zlatna rukavica ovog prvenstva.

U drugom su poluvremenu Nijemci digli nogu s gasa i kontrolirali utakmicu, što im nije bilo teško uz Neuera koji je kupio sve što je moguće, a i ono što baš i nije, igrajući se skrivača s Brazilcima - sakrili bi loptu Cariocama i po minutu, minutu i pol savršenim brzim kratkim dodavanjima.

No, Loew je ubacio Schurrlea zadnjih pola sata da odmori Klosea za finale, a napadač Chelsea gladan je golova, pa je iz samo dva udaraca na gol, u 69. i 79. minuti doveo Selecao do najvećeg poraza u povijesti.

Oscar, koji je bio među najboljim Brazilcima na cijelom turniru, postigao je počasni gol u 90. minuti nakon što su Nijemci potpuno digli ruke od igre, tako da ni Neuer nije mogao obraniti.

Tko će igrati s Nijemcima u finalu saznat ćemo danas, no tko god to bio, neće mirno spavati prije finala ...