objavljeno prije 12 godina i 9 mjeseci
FA CS

ManU preokretom protiv Cityja do Community Shielda

Nakon vodstva Cityja od dva gola razlike, United u drugom poluvremenu otpuhao Građane i osvojio superkup

FA Community Shield

Pogotkom Nania u sudačkoj nadoknadi nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su u utakmici engleskog Superkupa, FA Community Shielda, na Wembleyu Manchester City s 3:2.

United je do pobjede došao senzacionalnim preokretom u drugom dijelu, nakon što je City prvi dio dobio s 2:0 pogocima Joleona Lescotta (38) i Edina Džeke (45), koji je s 30 metara iznenadio novoga vratara Španjolca Davida de Geu.

U drugom dijelu slijedi preokret, prvo je Chris Smalling u 52. smanjio, a Nani nakon bilijarske kombinacije nekoliko igrača Uniteda u 58. minuti izjednačuje. Kada se veće očekivao kraj i jedanaesterci, Nani je pobjegao obrani i donio Unitedu rekordni 19. naslov u utakmici prvaka i pobjednika FA kupa.

Manchester United je i lani osvojio Superkup pobijedivši Chelsea s 3:1.