objavljeno prije 16 godina i 2 mjeseca

Manchester United prvak!

‘Crveni vragovi’ su stigli do 17. naslova nakon teške pobjede nad Wiganom od 2-0

Fotografija vijesti (AFP)

Premiership

,

Manchester United

,

Sir Alexa Ferguson

Manchester United je u posljednjem kolu engleskog prvenstva u gostima pobijedio Wigan sa 2-0 i tako došao do 17. naslova prvaka u povijesti. ManU je na kraju osvojio dva boda više od Chelseaja, koji je na Stamford Bridgeu s Boltonom odigrao 1-1. Da je Grantova momčad i upisala pobjedu, United bi također bio prvi zbog bolje gol-razlike.

Momčad Sir Alexa Fergusona u odlučujućoj je utakmici došla do očekivane, ali ne i lagane pobjede. Prvi pogodak postigao je Cristiano Ronaldo u 33. minuti iz jedanaesterca, nakon što je Rooneyja u kaznenom prostoru srušio Boyce.

Fulham ostaoU iznimno efikasnom kolu, vrlo je uzbudljivo bilo u borbi na začelju. U troboju Fulhama, Readinga i Birminghama, sve tri momčadi upisale su pobjede, a ostanak je osigurao Fulham.

Vrlo blizu izjednačenju Wigan je bio u 69. minuti, kad je Heskey nakon slobodnog udarca glavom poslao loptu tik iznad vratnice. Potvrda Unitedova naslova stigla je u 80. minuti - na 2-0 povisio je Giggs. Velšanin je također upisao i 759. nastup u crvenom dresu, te izjednačio rekord Sir Bobbyja Charltona.

“Iznimno sam ponosan na cijelu momčad. Manchester je veliki klub i meni je posao zapravo jako lagan!”
Alex Ferguson
trener Manchester Uniteda
Premiership, 38. kolo: Wigan - Manchester Utd 0-2, Sunderland - Arsenal 0-1, Tottenham - Liverpool 0-2, Everton - Newcastle 3-1, Middlesbrough - Manchester C. 8-1, West Ham - Aston Villa 2-2, Birmingham - Blackburn 4-1 (Murphy 31, Jerome 73, 89, Muamba 90 / Pedersen 49), Portsmouth - Fulham 0-1, Derby - Reading 0-4

Redoslijed: Manchester United 87, Chelsea 85, Arsenal 83, Liverpool 76... (TS)