objavljeno prije 13 godina i 9 mjeseci
POGLEDAJTE REZULTATE

Liga prvaka: Šahtar bolji od Partizana, Bayern pregazio Romu

Real Madrid bio je uspješniji od Ajaxa, a bodove su u gostima uzeli Chelsea i Spartak protiv Žiline, odnosno Marseillea

Thomas Mueller, Bayern M.
Thomas Mueller, Bayern M. (Getty Images)

dijeta za samce

U susretima prvog kola H skupine nogometne Lige prvaka Šahtar i Arsenal su upisali prve pobjede. Ukrajinski prvak je golom hrvatskog nogometaša Darija Srne pobijedio Partizan 1:0, dok je Arsenal u Londonu deklasirao Bragu 6:0. Šahtar se dugo mučio protiv beogradskog sastava, a pitanje pobjednika razriješio je kapetan hrvatske reprezentacije golom iz slobodnog udaraca u 71. minuti. Srna je odigrao cijeli susret, dok drugi hrvatski nogometaš u Šahtarovim redovima Eduardo nije ulazio u igru.

Arsenal je u Londonu 'razbio' portugalskog prvaka Bragu 6:0. Pobjeda "topnika" mogla je biti i još uvjerljivija. Golove su zabili Cesc Fabregas (9-11m, 53), Andrej Aršavin (30), Marouane Chamakh (34) i Carlos Vela (69, 84).

ARSENAL - BRAGA 6:0

LONDON. Stadion Emirates; Sudac: Alain Hamer (Luksemburg);

Strijelci: 1:0 Fabregas (9-11m), 2:0 Aršavin (30), 3:0 Chamakh (34), 4:0 Fabregas (53), 5:0 Vela (69), 6:0 Vela (84)

Žuti kartoni: Sagna / Felipe, Rodriguez

Crveni karton: -

ARSENAL: Almunia - Sagna, Koscielny, Squillaci, Clichy - Wilshere, Fabregas, Song (od 63. Denilson) - Nasri - Aršavin (od 68. Eboue), Chamakh (od 63. Vela)

BRAGA: Felipe - Miguel Garcia, Moises, Rodriguez, Silvio - Vandinho, Luis Aguiar, Hugo Viana (od 55. Mossoro) - Alan, Matheus (od 60. Lima), Paulo Cesar (od 70. Barbosa)

ŠAHTAR - PARTIZAN 1:0

DONJECK. Stadion Donbass Arena. Sudac: Carlos Velasco Carballo (Španjolska);

Strijelac: 1:0 Srna (71)

Žuti kartoni: Srna / Petrović, Boya

Crveni kartoni: -

ŠAHTAR: Pjatov - Srna, Kučer, Rakitski, Rat - Costa, Hubschman, Gai, Willian - Jadson (od 58. Teixeira), Luiz Adriano (d 83. Vitsenets)

PARTIZAN: Stojković - Miljković, Savić, Krstajić, Lazevski - Tomić, Smiljanić (od 74. Petrović), Medo, Ilić - Iliev (od 58. Boya), Cleo

Chelsea i Spartak uzeli bodove u skupini F

Nogometaši londonskog Chelsea i moskovskog Spartaka zabilježili su gostujuće pobjede u prvom kolu F skupine Lige prvaka nad Žilinom (1:4), odnosno Marseilleom (0:1).

Chelsea je suvereno započeo još jedan pohod ka europskom tronu slavivši s 4:1 kod slovačke Žiline, kluba s uvjerljivo najmanjim proračunom u Ligi prvaka. Već nakon prvog dijela bilo je 3:0 za Chelsea, ali je Žilina u drugom dijelu preko Oraveca uspjela postići počasni zgoditak, ujedno i njihov prvi u Ligi prvaka.

Moskovljani su iznenadili francuskog prvaka Marseillea na Velodromeu, a pobjeda od 1:0 izborena je autogolom braniča Cesara Azpilicuete devet minuta prije kraja. Marseille je u jako lošoj formi i ovaj poraz bi mogao uzdrmati poziciju trenera Didiera Deschampsa, dok je Spartak zabilježio prvu gostujuću pobjedu u Ligi prvaka.

ŽILINA - CHELSEA 1:4 (Oravec 55//Essien 13, Anelka 24, 28, Sturridge 48)

Žilina: Martin - Guldan (Angelovic 79), Piacek, Pecalka, Mraz - Rilke (Poliacek, 57), Jež, Ceesay (Majtan, 62), Babatounde, Vladavic - Oravec

Chelsea: Cech - Ivanovic, Alex, Terry, Žirkov - Essien, Mikel, Benayoun (McEachran, 79) - Sturridge (Kakuta 62), Anelka, Malouda (van Aanholt, 88)

MARSEILLE - SPARTAK MOSKVA 0:1 (Azpilicueta 82-ag)

Marseille: Mandanda - Azpilicueta, Hilton, Heinze, Taiwo - Lucho (J. Ayew 83), E. Cissé, Be. Cheyrou - Valbuena, Brandao (Gignac 62), A. Ayew

Spartak Moskva: Dikan - Paršivljuk, Nicolas Pareja, Suchy, Makeev - McGeady (Sabitov 83), Šešukov (Ari 88), Alex (Stranzl 90), Ibson, Kombarov - Welliton

Real jači od Ajaxa

Najtrofejniji europski nogometni klub Real Madrid pobjedom protiv Ajaxa 2:0 je otvorio nastup u G skupini lige prvaka. Prvi gol za "Kraljevski klub" bio je autogol Vurnon Anite u 31. minuti, a drugi gol je zabio Gonzalo Higuain u 73. minuti.

Identičnu pobjedu upisao je i Milan na San Siru protiv Auxerrea. Golove za "Rossonere" zabio je Zlatan Ibrahimović u razmaku od tri minute. Prvi u 66., a drugi u 69. minuti.

REAL MADRID - AJAX 2:0

MADRID. Stadion Santiago Bernabeu; Sudac: Damir Skomina (Slovenija);

Strijelci: 1:0 Vurnon Anita (31-autogol), 2:0 (73)

Žuti kartoni: Xabi Alonso / De Zeeuw

Crveni karton:

REAL MADRID: Casillas - Alvaro Arbeloa, Carvalho, Pepe, Marcelo - Xabi Alonso (od 83. Diarra), Khedira - Di Maria (od 80. Pedro), Ozil (od 88. Canales), Ronaldo - Higuain

AJAX: Stekelenburg - van der Wiel, Alderweireld, Ooijer, Anita - de Zeeuw (od 61. Tainio), de Jong, Enoh - Sulejmani (od 85. Eriksen), El Hamdaoui, Emanuelson

MILAN - AUXERRE 2:0

MILANO. Stadion San Siro; Sudac: Pavel Cristian Balaj (Rumunjska);

Strijelac: 1:0 Ibrahimović (666), 2:0 Ibrahimović (69)

Žuti kartoni: Seedorf, Zambrotta / Grichting

Crveni kartoni:

MILAN: Abbiati - Zambrotta, Bonera, Nesta, Antonini (od 71. Abate) - Ambrosini (od 15. Boateng), Pirlo, Seedorf - Pato (od 55. Robinho), Ibrahimović, Ronaldinho

AUXERRE: Sorin - Hengbart, Coulibay, Mignot, Grichting - Oliech, Pedretti, Ndinga, Birsa (od 73. Le Tallec) - Langil (od 80. Chafni), Jelen

Bayern bolji od Rome, rumunjski Cluj pobijedio Basel

Nogometaši europskog doprvaka Bayerna pobijedili su u Muenchenu Romu s 2:0, dok je rumunjski Cluj kod slavio protiv švicarskog Basela (2:1) u prvim dvobojima E skupine Lige prvaka.

Bayern je na svom stadionu slomio Rimljane tek u drugom dijelu, dok je prvi dio bio za zaborav, pa su se Allianz Areni čuli veliki žvižduci. U drugom dijelu Bavarci su, lišeni usluga suspendiranog Francka Riberya i ozlijeđenog Arjena Robbena, pokazali dijelić igre koja ih je prošle sezone odvela do finala Lige prvaka. Obranu vrlo slabe i isključivo obrambeno orijentirane Rome načeo je sjajnim udarcem Thomas Mueller u 79. minuti, da bi konačan rezultat postigao Miroslav Klose u 83. Ivica Olić je igrao do 67. minute, a u 82. minuti je u igru ušao Danijel Pranjić.

U Cluju su domaćini već nakon 12 minuta vodio s 2:0 pogocima Ionuta Rade i Lacine Traore, dok je Basel u sudačkoj nadoknadi prvog dijela preko Valentina Stockera smanjio. U drugom dijelu je švicarski prvak napadao, no nije uspio izjednačiti. Rumunji su prije dva dana otpustili trenera i to je očito bio pozitivni šok za domaćine.

BAYERN - ROMA 2:0 (Müller 79, Klose 83)

Bayern: Butt - Lahm, Van Buyten, Badstuber, Contento - Müller (Pranjić 82), van Bommel, Kroos, Schweinsteiger, Hamit Altintop (Klose 67) - Olić (Gomez 67)

AS Roma: Bertagnoli - Rosi, Burdisso, Juan, Cassetti - Brighi, Pizarro, De Rossi, Perrotta - Totti (Ménez 79), Borriello

CLUJ - BASEL 2:1 (Ionut Rada 9, Lacina Traore 12//Valentin Stocker 45+2)

CFR Cluj: 1-Nuno Claro; 4-Cristian Panin, 20-Cadu, 15-Hugo Alcantara, 24-Ionut Rada; 19-Juan Culio, 22-Ioan Hora (28-Emmanuel Kone 54), 6-Gabriel Muresan, 7-Emil Dica; 16-Rafael Bastos (10-Roberto De Zerbi 54), 9-Lacina Traore (99-Ferdinando Sforzini 79).

Basel: 1-Franco Costanzo; 22-Samuel Inkoom, 19-David Abraham, 4-Cagdas Atan, 20-Behrang Safari (30-Fwayo Tembo 73); 17-Xherdan Shaquiri, 8-Benjamin Huggel, 10-Gilles Yapi,14-Valentin Stocker (11-Scott Chipperfield 73); 9-Marco Streller, 13-Alexander Frei.