Krstanović slomio Hajduk u zadnjih 10 minuta derbija

Ogled dviju najboljih hrvatskih momčadi nažalost, neće ostati upamćen po kvalitetnoj igri, već po bakljadama navijača zbog čega je susret prekidan u dva navrata

,

Dinamo

,

derbi dinamo hajduk

U derbiju koji već godinama nema pretjeranog značaja kad je stanje na ljestvici u pitanju Dinamo je na relativno dobro popunjenom Maksimiru pobijedio Hajduk s 2:1, unatoč tomu što su Bijeli do 80. minute vodili 1:0, prenosi Hina.

Hajduk je poveo golom Ante Vukušića u 14. minuti, a rezultat je okrenuo Ivan Krstanović golovima u 80. i 82. minuti iz jedanaesterca. Ovom pobjedom 'modri' su povećali prednost pred Hajdukom na 13 bodova viška.

Ogled dviju najboljih hrvatskih momčadi nažalost, neće ostati upamćen po kvalitetnoj igri, već po bakljadama navijača zbog čega je susret prekidan u dva navrata, te produžen više od deset minuta. Kod drugog prekida u 64. minuti sudac Ivan Bebek je povukao momčadi s terena nakon bakljade Torcide na južnoj tribini. Prekid je trajao više od šest minuta nakon čega je riječki sudac vratio ekipe na teren, ali uz upozorenje da će u slučaju novog vatrometa utakmica biti trajno prekinuta. Prvi put utakmica je prekinuta u 26. minuti kada su Bad Blue Boysi započeli veliku bakljadu kojom su proslavili 26. rođendan.

Hajduk je poveo golom Ante Vukušić u 14. minuti nakon sjajne asistencije Anasa Sharbinija. Anas je s lijeve strane vanjskim felšom uposlio Vukušića koji je pobjegao braničima Dinama i sjajno zabio u donji lijevi kut Kelave. Pet minuta kasnije Hajduk je mogao voditi i 2:0. Gabrić je povukao brzu kontru Hajduka, izašao sam pred Kelavu, a onda loše pucao sa 20-tak metara. Prvu pravu priliku 'modri' su imali u 25. minuti kada je Badelj pucao iz voleja preko gola nakon dodavanja Rukavine. Kapetan Dinama pucao je s desetak metara, no lopta je prošla tik uz vratnicu. U 34. minuti Dinamo je imao još jednu priliku. Sammir je ubacio, Leko glavom iz blizine pucao, no Blažević je sjajno obranio.

U drugom dijelu 'modri' su nastavili s pritiskom, međutim napadi domaćina bili su mlaki i nedovoljno konkretni. Ipak u samoj završnici utakmice Dinamo je uspio preokrenuti rezultat, a junak je postao Ivan Krstanović. Prvo je u 80. minuti nakon ubačaja iz kornera izjednačio, a potom je dvije minute kasnije izborio jedanaesterac kojeg je sam uspješno realizirao.

Ostali susreti 22. kola Prve HNL:

Cibalia - Lučko 1:3 (Bartolović 83/ Petrak 14, 65, Pejić 34)

Split - Varaždin 2:2 (Čop 89, Vidić 90/Glavina 56, Antolek 67)

Istra 1961 - Šibenik 2:1 (Bačelić-Grgić 8, Marić 45/Malčić 40-11m)

Dinamo - Hajduk 2:1 (Krstanović 80, 82pen/Vukušić 14)

Petak:

Inter - Karlovac 4:0 (Kramarić 6, Šarić 50-11m, Budimir 71, Blažević 90)

Zagreb - Lokomotiva 0:0

Slaven Belupo - Osijek 2:0 (Glavica 7, Vugrinec 47)

17.03.2012. 23:14
    sramotno da taj strašni Dinamo, što pali i žari, pobjedi iz dva jedanaesterca, sramotno, nije sposoban dati gol iz igre