Nakon Banskog već druga slalomska utrka koju Kostelić nije završio

,

kranjska gora

,

diskvalifikacija

Vodeći skijaš svijeta Ivica Kostelić ostao je bez bodova na slalomu Svjetskog kupa u slovenskoj Kranjskoj Gori nakon što je u drugoj vožnji diskvalificiran zbog nepravilnog prolaska vrata, javlja Hina. Kostelić je nakon prve vožnje koju je postavio njegov otac Ante bio jedanaesti, a no u drugoj je "haklao" vrata u trnutku kada je imao najbolje prolazno vrijeme. To je nakon Banskog već druga slalomska utrka koju Kostelić nije završio. Da nije zaradio diskvalifikaciju, Kostelić bio bio peti.

Srećom po Zagrepčanina, u prvoj vožnji je na sličan način diskvalificiran i Francuz Jean Baptiste Grange, koji s Kostelićem vodi borbu za ukupnu pobjedu u slalomu. Kako Didier Cuche i Aksel Lund Svindal nisu nastupili na slalomu, Kostelić je zadržao svoju veliku prednost u ukupnom poretku Svjetskog kupa koja sedam utrka prije kraja sezone iznosi 582 boda više od Švicarca, te 585 bodova od Norvežanina. Slalom u Kranjskoj Gori osvojio je Austrijanac Mario Matt, koji je bio i pobjednik u Banskom, a na drugom mjestu su s identičnim zaostatkom od 9 stotinki završili Šveđanin Axel Baeck i Amerikanac Kasper Nolan. Obojici su to najveći uspjesi u karijeri.

Natko Zrnčić Dim je prvu vožnju odradio s 3.47 sekundi zaostatka za vodećim i zauzeo je 40. poziciju. Svjetski kup se nastavlja sljedeći tjedan s dva spusta i superveleslalomom u norveškom Kvitfjelu.