Klikeraj - kreativan odgoj darovitih učenika
Njihov rad bazira se na područje psihologije kreativnosti te odgoja i obrazovanja darovitih učenika, što podrazumijeva i teorijski rad i razvijanje tehnika, strategija i pristupa u svakodnevnoj praksi odgoja i obrazovanja
Klikeraj čini tim psihologa i nastavnika koji su okupljeni oko ideje poticanja dječjeg kognitivnog razvoja. Njihov rad bazira se na područje psihologije kreativnosti te odgoja i obrazovanja darovitih učenika, što podrazumijeva i teorijski rad i razvijanje tehnika, strategija i pristupa u svakodnevnoj praksi odgoja i obrazovanja.
Sve to otkrio nam je mladi, kreativni tim ljudi, koji definitivno zaslužuje biti predstavljen diljem Lijepe naše. Njih smo upoznali kroz razgovor s Ivanom Alagićem, od kojeg smo, za početak, doznali kako je ova lijepa priča započela 2014. godine, kad ih je bilo troje, dok ih je sad devetero... Josipa Mamužić i ja voditelji smo udruge, a ostali članovi su Ana Marija Šiblić, Pavle Mamužić, Bruno Fiala i Marinela Ivić.
Posljednji članovi su kolegice koje su nam se nedavno priključile i koje su također edukacijski psiholozi: Tihana Svoboda, Nikolina Vrhovac i Tatjana Žipovski - priča nam Ivan koji nam je dodao i to što ih motivira, koji su im daljnji planovi...
U svom radu spojili ste edukaciju, igračke, stručne seminare, istraživanja... Koji vam je najdraži dio rada?
Da, šarolikost aktivnosti se značajno povećala unazad tri godine. Od prvotne ideje kreiranja didaktike i održavanja edukacija, danas se bavimo i programima poticanja razvoja za djecu, istraživačkim radom, publiciramo stručne tekstove i literaturu, konstruiranjem psihodijagnostičkih upitnika i testova, provođenjem i partnerstvima na projektima, javnim izlaganjima i radionicama te mnoštvom 'nevidljivog' posla (smijeh). U skoroj budućnosti u planu su pokretanje savjetovališta za roditelje i za edukatore. Osobno, najviše volim istraživanja, pisanje i priremu edukacija. No, kada uđete u ovakav podvig morate pokrivati razna područja rada i pozabaviti se svime što vam dođe na radni stol.
Cijeli članak pročitajte na portalu DuList.
Novi komentar